ODHALENÍ: Chris Rock, Anthony Hopkins a jiné hvězdy! Ale film Česká spojka měl být původně mnohem lepší

Aktualizováno 22.03.2018

Česká spojka - 6
Zdroj: IMDb

Česká spojka je americký trhák, v němž má Česká republika nemalou roli. Původně ale tento snímek měl být dost odlišný. Lišit se mělo obsazení i pojetí celého filmu.

Anthony Hopkins hraje vysloužilého agenta CIA Gaylorda Oakese, který musí ze sarkastického zlodějíčka Jakea Hayese (Chris Rock) udělat sofistikovaného a fikaného špióna, který má nahradit svého zavražděného bratra - identické dvojčete. Oakes má na tento nepravděpodobný úkol pouhých devět dní. Pak bude Jake muset vyjednávat obchod o nukleárních zbraních.

Zdroj: Nova.cz


Původně byl scénář napsán jako pokračování akční komedie Modrý blesk s Martinem Lawrencem. Když z plánů na dvojku sešlo, scénář pochopitelně prošel úpravami, jejich rozsah ale bohužel není znám. Dokážete si něco takového představit?

 

 

Martin Lawrence patřil mezi největší Hollywoodské hvězdy devadesátých let. Dlouhodobě se však přetěžoval a zhroutil se. Opakovaně. Když poněkolikáté skončil v nemocnici, rozhodl si konečně dát pauzu a zotavit se.

Až na komerčně úspěšný snímek Agent v sukni (2000), opěvované druhé Mizery (2003) a komedii Divočáci (2007) se mu v novém tisíciletí žádný opravdový hit už nepodařil. Na trojku Mizerů se tedy pravděpodobně těší více než samotní fanoušci.
TOP 5 dalších zajímavostí k České spojce:

• Premiéra snímku byla odsunuta z listopadu 2001 na červen 2002 kvůli teroristickým útokům z 11. září 2001. Ve „Dvojčatech“ se natáčelo několik scén, dalším důvodem pravděpodobně i bylo, že jedním z témat filmu byl terorismus.

• Nejenže Česká spojka byla původně pokračováním Modrého blesku. Modrý blesk je předělávkou britské komedie The Big Job z roku 1965.

• Na rozdíl od většiny amerických filmů jsou v České spojce lokace z míst natáčení popisovány identicky. Výjimku činí Kladno: Ve filmu je uvedeno, že je vzdáleno přibližně 72 km od Prahy, přitom ve skutečnosti je to jen asi 30 km.

• Nejenže se film z velké části natáčel i v České republice, zazní v něm i česká hudba, konkrétně písně od Karla Gotta.

• Anthony Hopkins a Brooke Smith (agentka Swansonová) si spolu zahráli již ve snímku Mlčení jehňátek (1991) jako Hannibal Lecter a jeho oběť.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nečekaný zvrat ve světě Spider-Mana: Peter Parker je mrtvý! Fanoušky pavoučího muže čeká spousta novinek

RED 2: Film plný legend překvapí propojením s Českem. Bez nás by to Bruce Willis nezvládl!


Novinky z NOVY