VELKÝ NÁVRAT Nicolase Cage? Davy fanoušků volají po pokračování série Lovci pokladů!

Aktualizováno 22.03.2018

Lovci pokladů - 6
Zdroj: Archiv TV Nova

Práce na třetím díle Lovců pokladů započaly již před neuvěřitelnými jedenácti lety! Davy fanoušků se spojily a volají po pokračování. Dočkají se ho konečně?

První film ze série Lovci pokladů měl premiéru již v roce 2004 a představil divákům Nicolase Cage jako Bena Gatese, amerického historika, kryptologa a občasného lovce pokladů. Díky pomoci věrného asistenta Rileyho (Justin Bartha) a archivářky Abigail (Diana Kruger) se Ben pouští do pátrání po jeskyni naplněné poklady, které tam ukryli před mnoha a mnoha lety samotní Otcové zakladatelé a Svobodní zednáři. A samozřejmě, díky tomu dostal Cage možnost pronést svou dnes již ikonickou hlášku:

Zdroj: Nova.cz


Popravdě, co byste ještě chtěli víc? Díky nepopiratelné chemii mezi Cageem, Barthou a Krugerovou je film v první řadě zábavnou nenáročnou popcornovkou, která se nesnaží si okatě hrát na něco víc a je prostě zábavná.

Byť oba dílům řada kritiků napařila přinejmenším smíšená hodnocení, diváci odhodili předsudky a filmy si prostě užili. O třetím díle se začalo mluvit ještě před premiérou toho druhého, tedy Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007). Jak to tedy je?


Zdroj: Archiv TV Nova


První a druhý film dělily tři roky, nicméně od premiéry Knihy tajemství již uplynulo 11 let… A trojka pořád nikde. Režisér Jon Turteltaub, který se o ně postaral a měl by sám završit trilogii, po premiéře Knihy tajemství prohlásil, že si s trojkou dají načas... Ale 11 let?

Nicolas Cage později v jednom z rozhovorů zmínil, že orodoval za to, aby se závěrečný díl odehrával mimo Ameriku a že by se rád podíval na jih Afriky. Také v průběhu let několikrát zmínil, že na scénáři se stále pracuje, propojení námětu se skutečnými historickými událostmi a fakty ale bohužel tento proces značně prodlužuje.
Jerry Bruckheimer, producent všech třech filmů, který například stojí i za Piráty z Karibiku, odhalil v září 2017, že scénář byl dokončen, v Disney ale údajně nebyli moc spokojeni s příběhem a projektu tak nedali zelenou. Došlo tedy po letech příprav ke smutnému závěru? Možná ne.

Fanoušci se totiž celé ty roky ozývali, volali po pokračování. To vyústilo na přelomu letošního ledna a února, kdy na Redditu, populárním diskuzním serveru, kam často píšou i celebrity, vzniklo vlákno "Disney, chci Lovce Pokladů 3". V něm se sešly hromady fanoušků a skrz vzpomínky na titulní sérii a srovnávání s podobnými filmy podnítili volání po pokračování napříč celým internetem. Nezbývá než doufat, že Disney četné prosby vyslyší.


Zajímavost na závěr: K filmům vznikla doprovodná knižní série Záhady rodiny Gatesů, která čítá 4 knihy, všechny od spisovatelky Catherine Hapky a vyprávějí příběhy předků Bena Gatese. Oznámeno bylo šest knih, poslední dvě však nikdy nevyšly a fanoušci se ani nedočkali vysvětlení. K českému vydání bohužel dosud nedošlo.Nicolas Cage alias Ben Gates se vrací na vaše obrazovky ve snímku Lovci pokladů: Kniha tajemství, který vysílá TV Nova v pátek 2. března od 20:20, ale shlédnout ho můžete také v repríze v sobotu 3. 3. 2018 od 17:45 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 zajímavostí filmu Čarodějův učeň: Nicolas Cage zapůjčil na natáčení luxusní věc ze svého domu v ceně několika milionů!

DOMA VŠICHNI V POŘÁDKU? Herec Nicolas Cage si nechal postavit pyramidu, v níž chce být pohřben!


Autor: Kir


Novinky z NOVY