Romantická komedie Návrh měla původně vypadat úplně jinak! Proč v ní odmítla hrát Julia Roberts?

Aktualizováno 08.03.2018

Film Návrh - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Ve filmu Návrh si po boku Ryana Reynoldse zahrála Sandra Bullock. Původně však po Ryanově boku měla stanout Julia Roberts. Proč se nakonec ve filmu neobjevila?

Když vlivná knižní redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí hrozbě deportace do své rodné Kanady, rozhodne se využít svého asistenta Andrewa (Ryan Reynolds), kterého celé roky ponižovala, aby získala občanství. Andrew souhlasí, že se na jejím divadle bude podílet, ale s několika podmínkami. Podivný pár se vydává na Aljašku za jeho rodinou a Margaret létá z jedné prekérní situace do další. Svatba je na spadnutí a imigrační úředník jim je na stopě!

Zdroj: Archiv TV Nova


– Julia Roberts byla první volbou tvůrců do role Margaret, ale odmítla ustoupit ze svých finančních požadavků, a tak byla role nabídnuta Sandře Bullock. V tomtéž roce šlo již o druhou roli, kterou po Julii převzala, první byla v životopisném sportovním dramatu Zrození šampióna (2009). 


– Betty White vážně zvažovala, že se role babičky vzdá, protože kvůli natáčení měla být dlouho odloučena od svého zlatého retrívra.

– Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít svého amerického asistenta (Ryan Reynolds), aby zabránila své deportaci a mohla zůstat v USA. Ve skutečnosti je Ryan Reynolds Kanaďan a Sandra Bullock Američanka.

Zdroj: Archiv TV Nova


– Štěně jménem Kevin si zahrála celkem čtyři štěňátka amerického eskymáckého psa: Flurry, Sitka, Nanu a Winter.

– V kanceláří pana Gilbertsona leží na stole kniha „U.S. Citizenship for Dummies“ (Americké občanství pro blbce).

– Barry Ace, profesionální zápasník, byl do filmu obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet.
– Ač se většina filmu odehrává na Aljašce, natáčelo se v Bostonu a na jeho severním pobřeží. V jedné scéně si můžete všimnout malé červené chatky, ikony Rockportu jménem „Motif No. 1“, kterou již zachytilo mnoho slavných malířů a fotografů. Hory byly do filmu přidány digitálně v postprodukci.

– Sandra Bullock a Ryan Reynolds byly dlouholetými přáteli už před natáčením filmu.


Romantickou komedii Návrh můžete sledovat v pátek 9. 2. 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 10. 2. 2018 od 17:50 na Nova Cinema!

Tip na další romantickou komedii - Ingredience lásky (The Secret Ingredient, 2020) online na Voyo. Sledujte filmy onlineHD kvalitě a bez rušivých reklam na Voyo.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Will Smith se objeví v hraném Aladinovi. Neuhodnete, jakou roli dostal! Tuhle postavu si zamilujete

OPRAVDU SE TO STALO: Policista dal polovinu hlavní výhry v loterii servírce! »


Novinky z NOVY