OPRAVDU SE TO STALO: Policista dal polovinu hlavní výhry v loterii servírce!

Aktualizováno 05.03.2018

Může se to stát i vám - It Could Happen to You 1994 - eye
Zdroj: TV Nova

Představte si, že pracujete jako servírka, topíte se v dluzích a jednoho dne k vám přijde zákazník, který nemá na zaplacení, a tak vám slíbí, že se s vámi případně podělí o výhru loterii...

Charlie Lang je newyorský policista. Rozhodně to ale není typický drsňák, jde o čestného a milého sympaťáka se srdcem na dlani. Jeho manželka Muriel ale z jeho dobrácké povahy není příliš nadšena, kdysi to možná bývalo jinak, ale nyní jsou jako olej a voda. Při jedné z pochůzek si zajde Charlie se svým parťákem na malou svačinu, sotva si však objednají, už je vysílačkou volají k případu. Charlie chce ve spěchu zaplatit, ale bohužel u sebe nemá dost peněz. Jediné, co může servírce nabídnout  jako spropitné, je polovina případné výhry v městské loterii.

Jenže slib poloviny výhry ze zdárně bezcenného tiketu dostane v zápětí jinou váhu. Tiket je totiž výherní a má hodnotu neuvěřitelných čtyř milionů dolarů! Charlie je odhodlán dostát svému slovu a slíbenou polovinu odevzdat. Jeho žena Muriel ale o něčem takovém nechce ani slyšet. Prahne po penězích, po snobských večírcích a drahých šatech, prostě po dekadenci bohatých. A milá servírka Yvonne, která se topí v dluzích, ani nemůže uvěřit, že někdo jako Charlie ještě existuje.

Zdroj: Archiv TV Nova


– Britská premiéra byla oproti té americké opožděna o 5 měsíců. Film ve Velké Británii vyšel ve stejný den, kdy byla spuštěna Britská národní loterie, tedy v pátek 11. listopadu 1994.

– Film je volnou adaptací skutečného příběhu Phyllis Penzo a strážníka Roberta Cunninghama. Phyllis 24 let pracovala jako servírka v Sal‘s Pizzeria v New Yorku. Robert pracoval u policie celých třicet let a v oné pizzerii byl častým návštěvníkem, který se těšil velké oblibě u personálu podniku. V březnu 1984 Robert požádal Phyllis, aby mu pomohla s výběrem čísel do loterie. Ta mu navrhla tři čísla, zatímco si Robert zbývající 3 vybral sám. Cunningham v žertu prohlásil, že pokud vyhraje, dá Phyllis polovinu jako dýško. Následujícího dne k jejímu překvapení přišel Robert se svou manželkou do pizzerie a sdělili servírce, že jeho tiket vyhrál 6 milionů dolarů (to dnes při zohlednění inflace odpovídá dokonce deseti milionům, což je přibližně 202 milionů Kč). Své slovo dodržel a s Phyllis se rozdělil. Na rozdíl od filmu se Cunningham a Penzo nikdy nestali partnery a měli oba dlouholetá spokojená manželství s jinými lidmi. 
– Během rozvodového řízení Charliho a Muriel má Muriel zvětšené poprsí, protože byla na plastické operaci. Ve skutečnosti jsou to opravdová prsa její představitelky Rosie Perez. Během natáčení první poloviny filmu si musela svá ňadra stahovat, aby vypadala menší.

– Během příprav se film nazýval „The $2 Million Tip“ (Dvoumiliónové spropitné). Pro hlavní roli Charlieho se počítalo s Arnoldem Schwarzeneggerem, ten ale nakonec z projektu odstoupil a místo něho pracoval na snímku Poslední akční hrdina (1993).


Zdroj: Twitter / oficiální zdroj


– O roli partnerky postavy Nicolase Cage se ucházela i Madonna nebo Marisa Tomei (Po čem ženy touží, Spider-Man: Homecoming).

– Historická budova, ve které se nachází Yvonnina kavárna, byla postavena pouze pro potřeby filmu na místě, kde jinak stálo parkoviště. Po natáčení byla opět odstraněna.

– Jedná se o druhou spolupráci Nicolase Cage a režiséra Andrewa Bergmana, poprvé se sešli o dva roky dříve ve snímku Líbánky v Las Vegas.


Může se to stát i vám sledujte v úterý 6. 2. 2018 od 12:45 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Will Smith se objeví v hraném Aladinovi. Neuhodnete, jakou roli dostal! Tuhle postavu si zamilujete

VELKÉ NEBEZPEČÍ: Herci během natáčení Miami Vice několikrát jen o vlásek unikli smrti!
Autor: Kir


Novinky z NOVY