Na Hromnice o 7 chyb více! Jaké nepřesnosti autoři oblíbené romantické komedie přehlédli? Určitě vám neunikly

Aktualizováno 01.03.2018

Na Hromnice o den více

Když se ve filmu objevují hrátky s časem, je snadné přehlédnout některé nepřesnosti. Co se tvůrcům oblíbené romantické komedie nepovedlo?

Věčně nespokojený a otrávený moderátor počasí Phil Connors odjíždí natáčet do města Punxsutawney reportáž o oslavách Hromnic. Zde jako každý rok divákům podle délky stínu sviště Phila předpoví, jak dlouhá je ještě čeká zima. Stále pozitivní a srdeční místní obyvatelé i kolegové lezou svým chováním Philovi na nervy. Jenže na cestě z města uvízne i se svými kolegy, kameramanem Larrym a produkční Ritou, ve velké bouři a je nucen ve městě zůstat přes noc.

 

Když se druhý den probudí, je opět 2. února. Dostává se do časové smyčky, a tak ten stejný den prožívá stále znova a znova. Nejdříve je situací dost zaskočen, hodněkrát spáchá sebevraždu, ale později se začíná bavit. Je přeci báječné moct znovu opravit své chyby z předchozího dne, proto svoji situaci otáčí ve prospěch svůj i okolí. Rozbíjí každé ráno budík různými způsoby, ví všechny správné odpovědi do soutěže Riskuj a snaží se zaujmout svoji kolegyni Ritu. Ta ho ale odmítá, a tak to každý nový den zkouší jiným způsobem...

 

TOP 7 chyb ve filmu:

1) Trojice reportérů vystupuje z auta před hotelem, kde mají bydlet. Jenže Phil se tam ubytovat nechce, a tak nasedá do auta na místo spolujezdce a odjíždí. Řidič byl kolega Larry, který stále stojí před hotelem, takže musel řídit někdo, kdo tam vlastně ani nebyl.

2)
Phil by neměl stárnout a ani se měnit, jenže v některých scénách je víc zarostlý než v jiných.

3) Ve filmu se Phil každé ráno probouzí v šest hodin a pokaždé je pokaždé světlo. V roce 1993, v ten samý den, ale vyšlo slunce v Pennsylvánii až v 7:25 ráno.

4) Vzhledem k tomu, že každý den je stejný, mělo by být i stejné množství sněhu. Jenže některý den je ho spousta a jindy zase skoro žádný.

5)
Když se 3. února Phil probudí s Ritou v posteli, je na budíku šest hodin ráno. Stejný čas pak zůstává skoro tři minuty.6) V první části filmu je představena nevěsta jako Debbie Kleiser, ovšem později na závěrečné párty jsou s partnerem uvedeni jako novomanželé Debbie a Fred Kleiser. Tedy stejným příjmením, jako měla Debbie za svobodna.

7) Když si Phil hraje s Ritou ve sněhu a stavějí sněhuláka, je vidět, že sněhulák je postaven ze tří koulí. V některých scénách je ale pouze ze dvou.
 

Oblíbenou romantickou komedii Na Hromnice o den více můžete sledovat v pátek 2. 2. od 18:05 na Nově Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Velebnosti, du blejt a další. Která z hlášek ze Slunce, seno, erotika je podle vás nejlepší? HLASUJTE!

První film Jennifer Aniston po rozchodu s Bradem Pittem! Proč kráska tak zbožňuje prachy?


TO JE KOUZELNÉ: Jak dopadla štěňata, která hrála ve filmu Láska na inzerát? Čekal je šťastný osud


Novinky z NOVY