POTVRZENO: O čem bude pokračování sci-fi Na hraně zítřka? Scénář je ještě nadupanější než u jedničky!

Aktualizováno 22.06.2018

Na hraně zítřka - 5

Mysleli jste si, že akční sci-fi Na hraně zítřka mělo celkem uzavřený konec? Chyba lávky! Už během tvorby původního filmu scénáristé do děje zakomponovali detaily, na které by mohlo navazovat případné pokračování. A tak se také stalo.

Lidstvo je ve válce s mimozemskou rasou Mimiků, kteří vyhrávají na všech frontách. Najednou se ale něco změní a lidstvo začíná vyhrávat. Chystá se operace, která má osvobodit velkou část Evropy od mimozemské nadvlády, má to ale háček. Plánovaný triumf se nekoná a major WIlliam Cage (Tom Cruise), který se do bitevní vřavy dostává bez řádného výcviku a s mizerným vybavením, zemře. Na onen svět ale vezme i jednoho z Mimiků. Mimikova krev Willa potřísní a propůjčí mu mimozemšťanovu schopnost, výhodu, díky které byli nepřátelé neporazitelní: v případě smrti vrátit čas. Dokáže ji nezkušený Will Cage využít, zvrátit vývoj války a zajistit přežití lidstva?Na hraně zítřka (2014) zabodovalo u kritiky i fanoušků
, ale kvůli nedotaženému marketingu se nejednalo o jednoznačný komerční hit, takže šance na pokračování nebyly závratně vysoké. Možná je to ale dobře, okolo snímku se postupně utvořila hlasitá fanouškovská komunita a samotní tvůrci si film také oblíbili, takže připravují pokračování bez nátlaku studia. To se stavělo k pokračování vcelku lhostejně, a tak vzniká z iniciativy režiséra Douga Limana a představitelů titulní dvojce Toma Cruise a Emily Blunt.

Spolu se scénáristou Christopherem McQuarriem, který dělal na finálních úpravách scénáře prvního dílu, dali dohromady příběh, který údajně vznik sequelu ospravedlňuje a jsou z něho nadšení. Hlavní problém tedy zůstává, aby si na projekt našli čas, Tom Cruise například právě natáčí šestý díl série Mission Impossible a hned poté jej čeká pokračování legendárního Top Gunu, které se má nazývat „Maverick“. Nicméně režisér nedávno oznámil, že už se hlavní trojice domluvila a záleží jen na vypilování finálního scénáře.Pokračování by se mělo jmenovat „Live, Die, Repeat and Repeat“ (Žít a zemřít, znovu a znovu“) – vychází ze sloganu prvního filmu „Live, Die, Repeat“ (v české verzi Žít, zemřít, zažít znovu), který se údajně líbil divákům více než samotný název snímku.

Podle vyjádření režiséra Mimici ještě pořádně zamíchají s časem a pokračování bude trochu komornější, více soustředěné na postavy. Ke známé hlavní dvojici by se dle jeho vyjádření měla přidat třetí postava, která si film „ukradne“ pro sebe.

Bill Paxton si měl zopakovat roli hlavního seržanta Farrella, bohužel nás však opustil 25. února 2017 (ve věku 61 let) kvůli komplikacím po operaci srdce.

Věděli jste, že…

- Na hraně zítřka je založeno na novele Hiroshiho Sakurazaky. Nápad na příběh údajně dostal díky hraní her, ve kterých když zemřete, opakujete úsek znovu a znovu, dokud jej neprojdete jako vítěz.


- Ve filmu nezazněl důvod, proč Rita používá zbraň na blízko, v předloze se ale vysvětlení najít dá. Velká část jejích úmrtí byla způsobena jednoduše tím, že jí došla munice, zvolila tedy raději chladnou zbraň. V předloze se i Cage, kterého ve filmu ztvárnil Tom Cruise, ze stejného důvodu rozhodne pro zbraň na blízko.

- V době první klapky nebyl ještě kompletní scénář hotový a nebyl tak znám konec filmu!
 NEPŘEHLÉDNĚTE:


Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!

TOP 7 Jakea Gyllenhaalla: Nepochopitelná fobie i odmítnutí role BatmanaAutor: Kir


Novinky z NOVY