PŘI NATÁČENÍ ŠLO O ŽIVOT! Hlavní představitel skutečně hořel! Co ještě nevíte o filmu Okrsek 49

Aktualizováno 02.07.2018

Okrsek 49 - 3
Zdroj: TV Nova

Kdo ze slavných herců při natáčení začal skutečně hořet? A jakými skutečnými událostmi byly inspirovány některé scény? Tohle natáčení bylo opravdu nebezpečné!

Film Okrsek 49 je skutečně dramatický. Baltimorský hasič Jack Morrison (Joaquin Phoenix) je uvězněný v hořící budově a vzpomíná na svou cestu od nováčka k ostřílenému požárníkovi, na svou rodinu a na své kolegy, ke kterým chová bratrské pouto. Mezitím jeho parťáci bojují s požárem a snaží se Jacka zachránit. Strhující americký film má neméně strhující pozadí...

- 

Joaquin Phoenix měl před realizací filmu neskutečný strach z výšek a neodvážil by se ani sklouznout po požární tyči. Výcvik, který absolvoval, ho však jeho strachu zbavil. Během natáčení pak visel na laně ve výšce odpovídající dvacetipatrové budově.

- Joaquin Phoenix před natáčením strávil měsíc na požární akademii a další měsíc pak sloužil u baltimorské jednotky Truck 10. Během své krátké služby dostal přezdívku “Hollywood”, kolegové mu začali říkat pravým jménem, až když si vysloužil jejich respekt. Stal se dokonce čestným členem jednotky a má stejné tetování jako jeho dočasní parťáci – čmeláka s hasičskou helmou a sekerou.

Zdroj: TV Nova


- Martin O'Malley, který hraje starostu, byl v té době skutečným starostou města Baltimore. Později se dokonce stal guvernérem.

- 

Looney's Pub je skutečná restaurace a po natočení filmu se stala oblíbeným místem místních filmových štábů a později i fanoušků.

- Kapitána posádky měl původně ztvárnit Stephen Lang, který je známý například jako záporák Quaritch z filmu Avatar (2009). Když o roli projevil zájem John Travolta, byl Lang okamžitě nahrazen.- Při natáčení scén s ohněm vznikla v Baltimore panika takových rozměrů, že tísňové linky byly zahlceny telefonáty oznamujícími požár. Požárníci museli dokonce rozhlásit prostřednictvím radiostanic, že jde pouze o natáčení filmu. 
Zdroj: TV Nova


- Původní scénář byl napsaný už před útoky 11. září 2001 a odehrával se v New Yorku. Podobně jako u jiných filmů s katastrofickým námětem se musel po této tragické události štáb porozhlédnout po jiných lokalitách. - Vůz, ve kterém jezdí posádka Okrsku 49, vyrobila stejná firma, která dodala hasičské vozy pro film Oheň (1991).

- Každý zásah hasičů ve filmu je inspirován skutečným zásahem. Scéna, kde Jack Morrison zachraňuje civilistu uvězněného na okenní římse, je založena na incidentu, který se odehrál v New Yorku. Hasiči tehdy uvězněnou osobu zachránili stejným způsobem, jako ve filmu.


- Joaquin Phoenix málem utrpěl vážné popáleniny při natáčení scény, kdy se pod ním propadne podlaha. Když budete pozorně sledovat, můžete si všimnout, že zatímco klouže dolů, mezi podlahou a jeho hrudí se zachytil kousek hořících trosek a než se dostal mimo záběr, plameny se začaly šířit i na jeho ochranný oděv. Naštěstí ho však členové štábu ihned uhasili požárním přístrojem. 


- Na casting v Baltimore dorazilo více než 2 000 skutečných hasičů, někteří kvůli konkurzu jeli i 500 km. Natáčení obou pohřbů, které ve filmu vidíme, se pak zúčastnilo 800 skutečných hasičů se skutečnými hasičskými vozy, kteří se sjeli ze všech koutů východního pobřeží.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Slavné hasičské drama Okrsek 49 má do očí bijící chyby. Všimli jste si jich?

Božská POMÁDA: Jak dnes vypadá Sandy a Danny? Jsou pořád neuvěřitelně sexy!


Novinky z NOVY