Josef Macháček oznámil šokující novinku: Tímto videem se loučí dakarská legenda

Aktualizováno 23.02.2018


"Čtyřicátý ročník Dakaru je za námi." A pro Josefa Macháčka tím nekončí jen jeden závod, ale něco mnohem většího! Díky Pepo za všechno!

Josef Macháček v šestém a posledním díle seriálu o Rallye Dakar hovoří o poslední etapě, v které, tak trochu nezvykle, musel jet naplno. Hájil těsný odstup na dvanáctém místě. A povedlo se! "Ani jsem si to pořádně neužil ten konec."


Navzdory tomu, že letošní Dakar byl všeobecně hodnocen jako velmi těžký, zkušený závodník to vidí jinak. Z hlediska délky kilometrů a délky hodin speciálních zkoušek byly Dakary v Africe podstatně náročnější, než ty jihoamerické, říká Josef Macháček. "Dakar měl v Africe vždy deset tisíc kilometrů, letos to bylo sedm a půl," porovnává šedesátiletý veterán.


Na Dakar se však Josef Macháček může vrátit. "Asi ještě přijedu. Ale v pozici nějakého mentora, rádce nějakého týmu. A budu dál razit heslo: Vraťme Dakar do Afriky a Fakar nechme Americe."


"Letos tu se mnou byl můj syn David. Trochu jsem se bál, aby mě z posledního Dakaru neodnášel vlastní syn v pytli. Ale dobře to dopadlo," zakončil Josef Macháček.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dakar s legendou - 2. díl: Josef Macháček přejmenoval závod na Fakar!

Dakar s legendou – 5. díl: Jak se jezdí na čtyřkolce Josefa Macháčka?


Novinky z NOVY