TOP 10 FILMU Zpátky do ringu: V 70 letech musel De Niro absolvovat brutální trénink!

Aktualizováno 23.02.2018

Zpátky do ringu - 14
Zdroj: oficiální zdroj

Jak se tvůrci pojistili proti úniku informací o ději? A čeho museli herci tvrdým tréninkem dosáhnout? Přečtěte si zajímavosti o filmu Zpátky do ringu!

Henry „Razor" Sharp (Stallone) a Billy „Kid" McDonnen (De Niro), bývali šampiony v boxu, jejichž rivalita upoutala pozornost celého národa. V době vrcholné slávy ve vzájemných zápasech jeden druhého porazili, ale v roce 1983, v předvečer jejich rozhodujícího třetího utkání, Razor nečekaně oznámil odchod do penze bez udání důvodů svého rozhodnutí a vlastně tak dal knokaut kariéře své i svého rivala. O třicet let později jim boxerský promotér s vidinou velkého zisku učiní nabídku, kterou nemohou odmítnout: vrátit se do ringu a jednou pro vždy zjistit, kdo je lepší. Ale Razor a Kid nejsou schopni vydržet až do zápasu a téměř každé setkání končí potyčkou, díky čemuž se k oficiálnímu utkání upíná čím dál větší pozornost. Dokáží ale vůbec přežít tvrdý trénink a dostat se až do ringu?

Zdroj: oficiální zdroj


- Ve snímku se objeví slavní boxeři Mike Tyson a Evander Holyfield, kteří byli stejně jako hlavní hrdinové filmu svého času velkými rivaly. Mike Tyson se objevuje již ve druhém Stalloneho boxerském filmu, přičemž poprvé to bylo ve snímku Rocky Balboa (2006).

- 

Robert De Niro potřeboval shodit nadbytečných 18 kg. Ujal se jej dlouholetý osobní trenér Stalloneho a tvrdým tréninkem se jim vytyčeného cíle podařilo dosáhnout.- Stallone prohlásil, že v rámci příprav na roli v tomto snímku musel neobvykle tvrdě trénovat. V době, kdy dostal nabídku, si totiž dával pauzu od akčních filmů a tudíž necvičil tak, jak je pro něho obvyklé. Dostat se do potřebné formy tedy vyžadovalo přísnější režim.


Zdroj: oficiální zdroj


- V době natáčení bylo Sylvesterovi Stallonemu 67 let, Robertu De Nirovi bylo dokonce 70 let.

- 

Byť si spousta lidí myslí, že se jedná o projekt z iniciativy Silvestera Stallonea, opak je pravdou. Robert De Niro prohlásil, že on dostal scénář dříve a ihned po dočtení prohlásil, že jeho oponenta musí hrát právě Stallone. Ten se však k nabídce role stavil zprvu odmítavě, protože nechtěl parodovat Rockyho. De Niro jej však nakonec přemluvil.

- Robert De Niro si zahráll boxera po 33 letech. Naposledy vstoupil do ringu ve filmu Zuřící býk (1980) v režii Martin Scorsese, přičemž za svůj výkon v roli Jakea La Motta získal Oscara. Stalloneova kariéra je pak protkána boxerskými filmy o Rockym, za první díl získal nominaci na Oscara v kategoriích nejlepší herec a nejlepší scénář, nicméně na rozdíl od De Nira sošku nezískal. Za poslední ztvárnění Rockyho, tentokrát ve vedlejší roli ve filmu Creed (2015), byl Stallone opět nominován, ale znovu neúspěšně.


- Závěrečný zápas se odehrál v Consol Energy Center, což je domácí aréna oblíbeného týmu NHL Pittsburgh Penguins.- Sadarias Harrell, který si zahrál jednoho ze členů ochranky, napsal během natáčení texty ke svému debutovému rapovému albu. Když mu při psaní došel papír, psal slova na peníze, co měl v kapsách.

- 
Bylo natočeno několik alternativních konců, aby nedošlo k únikům informací o rozuzlení příběhu.- 

Sylvester Stallone a Robert De Niro si spolu již zahráli o 16 let dříve ve filmu Země policajtů (1997).


Návrat do ringu můžete sledovat ve středu 24. 1. 2018 od 21:30 na TV Nova nebo v repríze ve čtvrtek 25. 1. 2018 od 23:50 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÉ VÝROČÍ: Před 10 lety zemřel čaroděj a kejklíř s temnou duší Heath Ledger. Jeho deník odhalil kruté tajemství

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!


Novinky z NOVY