Tančící kostlivci i romantický sen: Animátoři po letech odhalili, jaké scény musely být z pohádky o Sněhurce vystřiženy!

Aktualizováno 16.02.2018

Sněhurka a sedm trpaslíků - 18
Zdroj: oficiální zdroj

První celovečerní projekt studia Disney, Sněhurka a sedm trpaslíků, se během vývoje potýkal s celou řadou problémů. Které scény autoři raději z obav před cenzory vystřihli? Film mohl vypadat úplně jinak!

Klasická pohádka ze studia Walta Disneyho byla prvním celovečerním projektem studia a je volným převyprávěním pohádky z pera bratří Grimmů, kde se zlá královna, která chce být nejkrásnější ženou na celém světě, žárlí na svou nevlastní dceru princeznu Sněhurku, která je krásnější než ona.

Sněhurka a sedm trpaslíků je mnohými považována za nejstarší celovečerní animovaný film, vždyť první diváci ji viděli již v roce 1937! Prvními celovečerními animovanými filmy však byli El apóstol (1917) a Sin dejar rastros (1918) od Argentinského tvůrce jménem Quirino Cristiani, bohužel jsou však považovány za ztracené. O něco mladší, ale dochovaný, je německý film Dobrodružství prince Achmeda (1926), který je 65 minut dlouhý a celý film je animovaný v siluetách.

Zdroj: oficiální zdrojJaké scény byly rozpracovány, ale do filmu se nakonec nedostaly? Je to velká škoda!

– Královna drží prince v žaláři a používá svá kouzla, aby přiměla kostlivce tančit pro pobavení.

– Snová scéna, kde Sněhurka zpívá a představuje si, jak tančí s princem v oblacích a v moři hvězd. Píseň byla ve filmu použita, scéna však byla přetvořena a Sněhurka v ní o princi vypráví trpaslíkům.

– Trpaslíci vyrábějí postel pro Sněhurku s pomocí lesních zvířátek.

– Scéna, kde trpaslíci zpívají píseň Hudba v polévce. Trpaslíci v ní jedí polévku, kterou jim Sněhurka uvařila.

– Muzikálové číslo trpaslíků „Nikdy nejsi příliš starý na to být mlád”. Píseň byla nahrána, tato scéna se ale nikdy ani nezačala kreslit.


– Princ se měl ve filmu původně objevovat mnohem více, ale pro tvůrce byla jeho animace tak obtížná, že jeho výskyt v pohádce značně seškrtali.Na Sněhurku a sedm trpaslíků se můžete těšit v sobotu 20. 1. 2018 od 17:45 na Nově a v repríze v pondělí 22. 1. 2018 od 18:25 na Nova Cinema.

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ ZE ZÁKULISÍ: Kde jsou Buzz Rakeťák a kovboj Woody? Příběh hraček byl původně úplně jiný film!

ZÁKULISÍ FILMU NA VLÁSKU: Velký věkový rozdíl hlavních hrdinů a složité vytváření hlavní postavy!


Novinky z NOVY