Iron Man 2 měl být původně úplně jiný film! Na podraz si stěžoval Mickey Rourke a režisér kvůli tomu skončil

Aktualizováno 16.02.2018

Iron man 2 - 16
Zdroj: oficiální zdroj

Vznik druhého Iron Mana byl velmi komplikovaný. Studio si nadiktovalo změny, které musely být do děje zapracovávány v průběhu natáčení. Co jste ještě nevěděli o druhém díle oblíbené komiksové série?

Tony Stark na konci prvního dílu oznámil světu, že je Iron Man. Jak na to svět zareaguje, to se fanoušci dozví v druhém díle!

- Režisér Jon Favreau režíroval první i druhý díl, zároveň se však ještě ujal postavy Happyho, osobního strážce Tonyho Starka.



- Poznámky o obecné relativitě, hyperkostce a dalším zapsané v sešitě, který si Tony Stark prohlíží, jsou doslovně opsané z Wikipedie.



Zdroj: oficiální zdroj


- Jon Favreau měl těžkou hlavu z neustálých připomínek studia, které vyústily v přepisování scénáře během natáčení. Studio požadovalo větší zapojení S.H.I.E.L.D.u do děje, protože během natáčení probíhalo plánování vznikajícího filmového univerza a úpravy měly posloužit pro rozvoj děje vedoucímu k filmu Avengers (2012). Situace se vyhrotila natolik, že Jon Favreau odmítl režírovat třetí díl Iron Mana (2013).



- Mnoho prvků v prezentaci Ivana Vanka alias Whiplashe vzešlo z iniciativy jeho představitele Mickeyho Rourkea. Ten chtěl, aby polovina jeho replik byla v ruštině a navrhl pro svou postavu i tetování, zlaté zuby a mazlíčka - “ptáčka” kakadu. Rourke kakadu a zlaté zuby dokonce uhradil z vlastní kapsy. 



- Pro návrh tetování Ivana Vanka podnikl Mickey Rourke cestu do Ruska a inspiroval se u tetování vězeňských gangů. Značky, které na sobě jako Ivan Vanko má, ukazují, že osoba by měla být vážená a obávaná.

Zdroj: oficiální zdroj


- Mickey Rourke se v průběhu uplynulých let v rozhovorech o Marvelu vyjadřoval s neskrývanou záští, ve filmu měl údajně mnohem více prostoru a dle jeho slov se jednalo o skvělý materiál. Přepisy scénáře a úpravy kvůli návaznosti dalších filmů však způsobily, že byla velká část materiálu vystřižena.

- Robert Downey Jr. kvůli zopakování role Tonyho Starka nabral 9 kg svalové hmoty.

- 

Při úvodním slyšení ve Washingtonu řekne Tony Stark senátoru Sternovi, že by bral místo ministra obrany. V komiksu byl ministrem obrany jmenován.



- 

Don Cheadle nahradil Terrence Howarda v roli Rhodeyho. Oficiální prohlášení studia k přeobsazení nikdy vydáno nebylo, Howard však prohlásil, že nebyly ctěny podmínky jeho smlouvy. Magazín EW uvedl, že režisér Jon Favreau nebyl s Howardem vůbec spokojen, což často vyústilo v přetáčení či úplné vyškrtnutí scén. Panuje i spekulace, že se Marvel s hercem rozešel kvůli neshodám ohledně financí.




- Pro film byly speciálně vytvořeny dva identické vozy Rolls-Royce Phantom, které byly během natáčení zničeny.

- Tanec Justina Hammera, který předvede v úvodu své prezentace na Stark Expo, byl hercovo improvizací. Sam Rockwell, který Justina Hammera, Starkova hlavní protivníka, ztvárnil, byl paradoxně jedním z herců, kteří se při castingu na první film dostali do užšího výběru pro postavu Tonyho Starka.


Komiksový trhák Iron Man 2 uvidíte 19. 1. 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze 20. 1. 2018 od 17:50 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

SOUBOJ SUPERHRDINŮ: Je nejlepší sólový film Iron Mana, Batmana nebo někoho úplně jiného? Hlasujte!


ODHALENÍ! X-Men x První Avenger. Všimli jste si, co má Kapitán Amerika společného s Wolverinem?


Novinky z NOVY