EXKLUZIVNÍ ODHALENÍ: Kdo zasedne do poroty nové SuperStar? Jsou to velká jména!

Aktualizováno 10.02.2018

Porota SuperStar 2018
Zdroj: TV Nova

Porota letošního ročníku SuperStar je kompletní. Novou pěveckou hvězdu budou hledat a výkony soutěžících hodnotit čtyři zpěváci a hudebníci. Diváci se dočkají osvědčených jmen a místo zbylo i na úplné nováčky.

Adepti na titul Česko Slovenské SuperStar budou muset zvládnout zpěv před miliony televizních diváků ve dvou zemích, ale i hodnocení porotců! A ta bývají pořádně krutá! Kdo ze čtyřlístku Pavol Habera, Matěj Ruppert, Ben Cristovao a Katarína Knechtová, bude nejtvrdším a kdo nejmilejším porotcem? Na co všechno se musejí zpěváci připravit?

Zdroj: TV Nova

Pavol Habera: Nekompromisní kat
Soutěžící se ho obávají nejvíc. Ví proč. „SuperStar je matkou všech talentových soutěží a já jsem rád, že jsem od samého začátku její součástí. Tato soutěž má totiž smysl a mě baví být její součástí,“ prozradil Pavol Habera, který do poroty SuperStar, ať už Slovenské nebo Česko Slovenské, usedá už po osmé. V předcházejících sériích si svými výroky, které tnou do živého a mnohé soutěžící doslova složily, vysloužil označení kat. Zpěvák, a v posledních letech i herec, má absolutní sluch a v hodnoceních nadějných zpěváků je nekompromisní.

Matěj Ruppert: Showman a dobrosrdečný člověk
Sympatický Matěj na sebe jako zpěvák Monkey Business upozorňuje i díky svému přirozenému showmanství a dobrosrdečnosti. Jaké bylo rozhodování o účasti v porotě SuperStar pro Matěje? „Rozhodování bylo v podstatě velice snadné. Moc se těším, protože jsem poměrně dost aktivní divák SuperStar.“ Podobným formátem soutěže si již prošel, i když v daleko menším měřítku. V průběhu studia na střední pedagogické škole, se zúčastnil hudebně-soutěžního pořadu „Caruso Show“ a zvítězil. Je vlastníkem cen Zlatý Slavík a Anděl. Jeho kapela funguje téměř dvacet let. Proto se soutěžící nemusí být, že by mohl zpěvák být zaujatý. Od zpěváků očekává showmanství a upřímný pěvecký projev.

Katarína Knechtová: Krásný nováček!
Dalším nováčkem v porotě bude slovenská zpěvačka, textařka a rodačka z Prešova. I když je nováček, v SuperStar ji diváci mohli vidět! Během finálového večera Česko Slovenské SuperStar v roce 2011 zazpívala obrovský hit Zopár slov, který natočila s bubeníkem Depeche Mode. V rodném Slovensku se stala zpěvačkou roku a získala cenu Aurel, obdobu českého Anděla. V Česku je známý především její hit Spomaľ, natočený ještě s Pehou, a písni Môj Bože z filmu Bathory Juraje Jakubiska. „Nechci lidem ubližovat, ale naopak chci, aby se o sobě něco nového dozvěděli a třeba se podívali na svoje zpívání z trochu jiného úhlu,“ říká Katarína, která se nebojí experimentovat a zkouší neobvyklé úpravy svých autorských písní. Očekává to samé empatická kráska od soutěžících?

Ben Cristovao: Miláček soutěžících
Asi největší modla a pravděpodobně i opora všech soutěžících. Ben v roce 2009 skončil na sedmém místě. Jeho exotický vzhled nenechá žádnou ženu chladnou. Ben Cristovao je jedním z těch, kdo uspěli a nastartovali zpěváckou kariéru u nás i v zahraničí. To vše díky SuperStar, a to i přes to, že nezvítězil. V současné době jde o úspěšného mladého zpěváka, který kolem sebe soustředí tým lidí posouvající možnosti hudební zábavy o několik kroků dále oproti běžné tuzemské produkci. Je navíc silnou osobností sociálních sítí, kde má téměř milion sledujících. K porotcování v show má ale respekt: „Je to obrovská zodpovědnost, protože můžete hodně ovlivnit, jak se bude dál vyvíjet něčí život.“

SuperStar je první televizní pěvecká show, která pobláznila celý svět a dodnes slaví obrovské úspěchy. Od svého prvního uvedení na obrazovky až do současnosti vidělo tento formát 460 miliónů lidí na celém světě a byl vysílán v desítkách zemí. SuperStar objevuje nové pěvecké talenty a divákům představuje jejich dramatickou cestu za vytouženým snem.

Kdo usedl do porotcovského křesla SuperStar v minulosti?
Česko hledá SuperStar

• 2004
Ondřej Hejma, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup, Milan Herman

• 2005
Michal Horáček, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup, Eduard Klezla

• 2006
Ondřej Hejma, Ilona Csáková, Eduard Klezla

Slovensko hľadá SuperStar

• 2005
Laco Lučenič, Pavol Habera, Lenka Slaná, Julo Viršík 

• 2006
 Laco Lučenič, Pavol Habera, Jana Hubinská, Julo Viršík

• 2007
Laco Lučenič, Pavol Habera, Dara Rolins

Česko Slovenská SuperStar
• 2009
Pavol Habera, Marta Jandová, Dara Rolins, Ondřej Hejma

• 2011
Pavol Habera, Gábina Osvaldová, Rytmus, Helena Zeťová

• 2013
Pavol Habera, Ewa Farna, Ondřej Soukup

• 2015
Pavol Habera, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Klára Vytisková


NEPŘEHLÉDNĚTE:
TOP 13: Kdo v SuperStar nevyhrál, zato nyní válcuje showbyznys? Není to jen Ben Cristovao

VZPOMÍNÁTE SI NA NĚ? Hvězdná pěchota SuperStar útočí! Zvolte jejího generála. ANKETA

FOTO: Jak vypadala mladinká JITKA BOHO při své účasti v SuperStar? Archivní snímek vám vyrazí dech!

Autor: Maci

Maci/nova.cz

Novinky z NOVY