NEČEKANÉ ODHALENÍ: Které postavičky měly být původně hrdiny animovaného Lego příběhu? Taková verze by byla boží!

Aktualizováno 08.02.2018

LEGO příběh - 22
Zdroj: TV Nova

Film LEGO příběh původně počítal s úplně jinými jinými hrdiny a velmi odlišnou zápletkou! Podívejte se na další zajímavosti o tomto skvělém animovaném filmu!

LEGO příběh přenese diváky do kouzelného světa postaveného z kostiček Lego a ukazuje jim, jak to by to vypadalo, kdyby byli žlutí panáčkové z oblíbené stavebnice živí! Emmet, ten nejobyčejnější z obyčejných panáčků, stejný jako tisíce dalších, jednoho dne zjistí, že výjimečný a jen on má možnost zachránit svět! Na jeho cestě jej doprovází například Batman nebo kouzelník Vitruvius. Má nesourodá skupinka těch nejnepravděpodobnějších (samozřejmě vyjma Batmana) hrdinů šanci vše zachránit?

V tomto snímku si tvůrci dali opravdu záležet na detailech, přesvědčte se sami:

- Ačkoli se film jeví jako animovaný technikou “stop-motion”, kdy jsou jednotlivé snímky filmu foceny a scéna/modely se po drobných kousíčcích ručně animují, celý film je animovaný počítačově. Tvůrci snímek stylizovali, aby opravdu vypadal postavený z kostek. Některé kostky ve filmu dokonce mají praskliny, jsou na nich otisky prstů apod., pro lepší navození dojmu, že si s nimi vážně někdo hrál.


- Jedná se o první animovaný film, na kterém spolupracoval Morgan Freeman.

- Když budete pozorně sledovat honičku na Divokém západě, můžete si všimnout, že zraněná prasátka se rozletí na jitrničky.

Zdroj: TV Nova


- Termín “Mistr stavitel” (v původním znění “Master Builder”) je skutečné označení v rámci společnosti LEGO a používá se pro návrháře stavebnic a budovatele lego soch.

- V raných stádiích vývoje se film nazýval “LEGO: The Piece of Resistance” (Lego: kousek odboje) a v mnohém se lišil. Emmet například žil se svou matkou, Doris, která měla být “nejmocnější ženou ve vesmíru” a byla unesena ninja-roboty. R2-D2 a Indiana Jones byli mezi hlavními postavami, Zlý Polda měl opravdu klít, barista Larry měl mnohem více prostoru a Benny, kosmonaut z 80. let, měl kopilota - mop jménem Moppy.

- Vitruviova hůl je ve skutečnosti sežvýkaná tyčka lízátka a ve většině případů právě tyčky lízátek pasují postavičkám do rukou.
- Benny, kosmonaut z 80. let, je klasická LEGO figurka. Má rozbitou přilbu a ošoupané logo na obleku, protože přesně to se s figurkami brzy stávalo, když si s nimi někdo hraje. I prasklina je právě na místě, kde se většinou přilba poškodí.


- S výjimkou unikátních kousků postav filmu (např. vlasy a ďábelská přilba ředitele Businesse) je každý kousek stavebnice reálný a mohli jste se s ním setkat v nějaké krabici setkat.

- Po první sekvenci „Všechno je tu boží“ se objeví titulek „5 Hours Later“ (o 5 hodin později) postavený jak jinak, z kostek. Jedná se o fotografii a jeden z velmi mála záběrů bez počítačových efektů. Závěrečné titulky jsou taktéž ze skutečného lega, animované technikou stop-motion.


Lego příběh můžete sledovat v pátek 12. 1. 2018 od 20:00 a v sobotu 13. 1. 2018 od 14:20 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ ZE ZÁKULISÍ: Kde jsou Buzz Rakeťák a kovboj Woody? Příběh hraček byl původně úplně jiný film!

Vlasy, které proletí rukou, či mizející sněhulák. I dokonalá pohádka Ledové království má své chyby!


Novinky z NOVY