TOP 7 chyb v Harrym Potterovi! Kam se poděly jeho brýle?

Aktualizováno 24.01.2020

Harry Potter a Relikvie smrti 1 - 4

Proč si nejsou filmaři schopní zapamatovat, kde se zrovna nacházejí jeho brýle? Přečtěte si největší zajímavosti a nejkurióznější chyby z předposledního dílu série!

Sedmé a poslední pokračování příběhů o kouzelníkovi Harry Potterovi je rozděleno do dvou částí. V první části se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou cestu, na které hledají viteály, aby mohli zničit Voldemorta. Ten svoji duši rozdělil na části a vložil ji do sedmi viteálů, čímž se stal téměř nesmrtelným. Navíc se už musejí spoléhat jen sami na sebe, učitelé jsou daleko a profesor Brumbál zemřel v předchozí sérii. Pán zla tedy vycítí příležitost a vyšle smrtijedy, aby mu přivedli to jediné, co se celou dobu snaží získat – Harryho Pottera.

První část Relikvií smrti patří mezi jediný film ze ságy Harryho Pottera, který se neodehrává v Bradavicích. Skalnatý útes, na kterém se natáčela scéna Harryho s Hermionou, se nachází v severním Yorkshire - Limestone Pavement, ve Velké Británii. Mezi velké zajímavosti patří i fakt, že při natáčení v Godrikově Dole bylo použito čtyřicet tun umělého sněhu!
 

TOP 7 chyb, kterých jste si nevšimli:

– Když pan Láskorád kreslí znamení relikvií smrti, změní se tvar kruhu mezi nakreslením kruhu a trojúhelníku.

– Bellatrix má v pravé ruce nůž, když drží Hermionu. Hned v dalším záběru už nůž nedrží.

– V záběru, během kterého jde Harry do jezera pro meč a následně je pod vodu, má na sobě brýle. Když ho pak vytáhne Ron ven, hledá je Harry na břehu.

– Ve scéně, kdy lapkové honí po lese Hermionu, Harryho a Rona, řekne Hermiona směrem k Harrymu kouzlo, po kterém mu oteče obličej. Hermiona mu schová brýle k sobě do kapsy, aby nebyl odhalen. Když mu ale po chvíli obličej splaskne, má brýle nasazené na nose.

– Pro zabití člověka je nutné vyslovit celou kletbu "Avada kedavra". Voldemort ale zabil Charity Burbage po vyslovení pouhého "Avada". V tom případě by byl Harry mrtvý už ve druhém díle, kde Lucius Malfoy též vyslovil část kletby, ale skřítek Dobby mu vyrazil hůlku z ruky.

– Když jde Harry s Ronem na pánské záchody, aby se spláchli na ministerstvo, stojí v řadě za sebou. V dalším záběru ale stojí vedle sebe.

– Aby se dostali Harry, Ron a Hermiona na Ministerstvo kouzel, musejí použít mnoholičný lektvar. Jenže jim zůstanou jejich hlasy. Ovšem ve čtvrtém díle, Harry Potter a Ohnivý pohár, Pošuk Moody svůj hlas po používání mnoholičného lektvaru ztratí.

První část filmu Harry Potter a relikvie smrti sledujte na Nově v pátek 24. 11. od 20:20 hodin!