Kolegové vzpomínají na Mariána Labudu: Hrušínský, Bohdalová i Růžičková hovořili v slzách!

Aktualizováno 05.02.2018

Marián Labuda
Zdroj: oficiální zdroj

Jak na legendárního herce Mariána Labudu vzpomínají jeho herečtí kolegové? Jeho náhlá smrt všechny zasáhla, někteří se z ní ještě nezvládli oklepat. Podívejte se, jaká nádherná slova o něm řekli.

Na skvělého kolegu zavzpomínal Rudolf Hrušínský ml. ze slavného rodinného klanu. „Marián byl skvělej člověk a je mi ho strašně líto. Strašně mě mrzí, že ti nejlepší vždycky umírají první,“ zaslal kondolenci z divadla. Společně se potkali ve snímcích Vesničko má středisková, Obsluhoval jsem anglického krále, Dobří holubi se vracejí nebo Akumulátor 1. A jak se mu s ním hrálo? „Vždycky byl plný optimismu a dobré nálady,“ uzavřel smutně.

Zdroj: Profimedia


Ke smrti oblíbeného herce se vyjádřil i režisér Jiří Strach: „My jsme v Andělu páně 2 nechali Mariánu Labudovi klíč z očistce, jak mu ho předává Ivan Trojan. Já věřím v to, že teď Marián otevírá nejenom očistec v opravdovém nebi, ale i všechny nebeské brány, protože ten klíč je univerzál. Já jsem Mariána měl strašně moc rád, protože jsme se znali už od dob Lotranda a Zubejdy a když jsem ho požádal, aby v Andělovi páně zahrál malou roli, tak bez mrknutí oka souhlasil. To byl skutečně malý, ale veliký slovenský herec. Nejen slovenský, ale i československý. Já tvrdím, že takoví bardi jako byl on, už se dneska nerodí,“ sdělil smutně.
 

Na herce zavzpomínala i oblíbená herečka Jiřina Bohdalová: „Pro mě je to takový šok, že jsem se z toho ještě nevzpamatovala. Já jsem s ním nedávno mluvila a ještě telefonicky. Je to čtrnáct dní, ani ne. Opravdu nevím, co říct. Je mi to šíleně líto, protože Marián byl můj kamarád a naposledy jsme se setkali na Slovensku při jednom vystupování, takže jsme si zase popovídali o životě. V životě by mě to nenapadlo, že takhle brzy odejde. Ale pravděpodobně ho pán Bůh měl rád, protože to bylo rychlý,“ řekla smutně.

S oblíbeným hercem se profesně setkala i herečka Andrea Kerestešová-Růžičková, kterou mohou znát diváci televize Nova ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárnila roli Mariky: „Je mi nesmírně líto, že zemřel, a přeju upřímnou soustrast celé rodině. Ve Vyprávěj hrál mého otce, takže mě to teď ještě více dojímá,“ řekla se smutkem v hlase.

 

Marián Labuda se narodil v roce 1944 v Hontianských Nemcích. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Hned po studiích nastoupil do Slovenského národního divadla. Za svou kariéru však hostoval i v českých divadlech včetně pražského Divadla na Vinohradech nebo Národního divadla v Brně.

Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj


Vůbec poprvé se Labuda před kameru postavil v roce 1964. Spolupracoval s režiséry Dušanem Kleinem, Jiřím Krejčíkem nebo Jiřím Menzelem, který ho obsadil do české klasiky Vesničko má středisková. V té si zahrál pro něj průlomovou roli přísného, ale srdečného řidiče Pávka.


Marián Labuda žil se svou manželkou Vierou v Bratislavě přes padesát let. Spolu mají dva syny, jeden z nich se věnuje herectví. Celkem si Labuda zahrál ve více než dvou stovkách filmů a seriálů. Zemřel v pátek 5. 1. 2018 ve věku 73 let.NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Legendární herec Marián Labuda dnes náhle zemřel. Upřímnou soustrast!

VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ: Popáleniny a Otík, který nikomu nerozuměl! Tohle jste věděli?

Autor: Maci


Novinky z NOVY