SMUTNÁ ZPRÁVA: Legendární herec Marián Labuda dnes náhle zemřel. Upřímnou soustrast!

Aktualizováno 05.02.2018

Marián Labuda
Zdroj: Profimedia

V pátek zemřel slovenský herec Marián Labuda, známý především pro svou legendární roli řidiče Pávka v komedii Vesničko má středisková. Bylo mu 73 let.

Marián Labuda se narodil 28. října 1944 v Hontianských Nemcích na Slovensku. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde také působil v divadle. Před kamerou se poprvé objevil roku 1964 a od té doby si zahrál v bezpočtu českých i slovenských filmů.

Zdroj: Profimedia

Asi nejkrásnější je jeho role v kultovním filmu Jiřího Menzela Vesničko má středisková z roku 1985, kde si zahrál řidiče družstevního kamiónu Pávka, který jezdí s mentálně zaostalým Otíkem. Zdeňku Svěrákovi se původně vůbec nelíbilo, že by měl postavu pana Pávka hrál Marián Labuda. Režisér Menzel si jej ale prosadil. S Jiřím Menzelem spolupracoval Labuda také na filmech Konec starých časůObsluhoval jsem anglického krále. Diváci si jej pamatují i z filmu Taková normální rodinka nebo pohádky Lotrando a Zubejda.

Podle informací webu tvnoviny.sk ztratil vědomí ve chvíli, kdy nastupoval do auta. Pomoci mu nedokázala jeho manželka, která okamžitě začala s resuscitací, ani přivolaná záchranka.

 

 
VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ: Popáleniny a Otík, který nikomu nerozuměl! Tohle jste věděli?
 


Novinky z NOVY