Všechno nejlepší! Český Harry Potter dnes slaví kulaté narozeniny!

Aktualizováno 04.02.2018

Harry Potter a narozeniny
Zdroj: Nova.cz

Má známý hlas i tvář, několik let byl velkým dívčím idolem a kromě herectví si filmové řemeslo vyzkoušel i z druhé strany z pozice režiséra. Už tušíte? Kdo dnes slaví kulaté narozeniny?

Před více jak 10 lety ho proslavily komedie Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků nebo seriál Pojišťovna štěstí, kde ztvárnil Ondřeje Jánského. Od té doby stihl urazit pořádný kus cesty. Od dětství toužil po tom, stát se režisérem, a proto při natáčení svým zkušeným režisérským kolegům "koukal přes rameno", aby věděl, jak pracují. O kom je řeč? Přeci o Vojtu Kotkovi, který 8. ledna oslaví své 30. narozeniny. Tento věk by mu možná jen tak někdo netipoval. Co dalšího o něm možná nevíte?

Zdroj: TV Nova

1. Dabingu se Vojta věnoval už od osmi let. I když namluvil hodně dalších postav, nejvíce se českému publiku vryl do paměti, když propůjčil hlas Danielu Radcliffovi alias Harry Potterovi, se kterým tak doslova vyrostl.


2. Na svém kontě má vice než čtyři desítky rolí ve filmu, televizi a dabingu.


3. Studoval španělské gymnázium Budějovická, které dokonce zakončil s vyznamenáním. Jeho spolužačkou byla herečka Markéta Frösslová, se kterou si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí.
Zdroj: isifa.com

4. Od dětských let účinkoval v Národním divadle, ve Stavovském divadle nebo v divadle Járy Cimrmana, kde hraje i Vojtův otec Václav Kotek.
5. V roce 2004 se stal objevem roku v anketě TýTý.
6. Velmi dlouhou dobu byl po svém výkonu se filmu Snowboarďáci spojován s Jiřím Mádlem, se kterým ho kromě herectví spojuje i touha po režii. Společně spolu několik let uváděli televizní pořad Stahovák, ve kterém komentovali internetová videa.
Zdroj: TV Nova

7. Studoval na filmové akademii v Písku, kterou nedokončil. Vysokou školu sice ukončil, ale nedodělal. Přesto diváky oslovil svým celovečerním režisérským debutem Padesátka.


8. Vojta je hezký muž a není divu, že jeho šarmu neodolalo ani několik jeho hereckých kolegyň. V minulosti tvořil pár například s Terezou Voříškovou nebo Berenikou Kohoutovou, která se účastnila 4. řady show Tvoje tvář má známý hlas. Aktuálně Vojta randí s Valérií Rónovou, se kterou se koncem března seznámil na oslavě 70. narozenin Jiřího Bartošky.


9. Vojta má dobré srdce, což dokázal v pořadu Mise nový domov, kdy se společně s tenistkou Nicole Vaidišovou účastnil přestavby bydlení rodiny Čermákových. Právě tady Vojta ukázal, že je i dobrým rybářem.
Zdroj: Nova.cz

10. Od svých teenagerovských let působí jako basák v rockové kapele Rohlick, která nyní nese název TH!S. V prosinci minulého roku kapela ukázala, že své působení myslí opravdu vážně a vydala minialbum We Are TH!S, na kterém je celkem 6 písní. Na jaro pak čtyřčlenná parta plánuje turné a už se těší, až budou v létě hrát na festivalech.

 

Vojtovi přejeme všechno nejlepší v osobním životě i v práci. Uvidíme, jakým dalším kouskem zase překvapí.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 9: Tyto chyby v šestém filmu o Harrym Potterovi vás pobaví! Jak mohlo něco takového projít?

Temné pozadí Harryho Pottera a Prince dvojí krve: Jeden z mladých herců se premiéry nedožil!

JE TO VŮBEC MOŽNÉ? Otcem této krásky je slavný komik, který zkazí, co může! Uhodnete kdo?


Novinky z NOVY