Kde padla první klapka pohádky Nejkrásnější hádanka?

Aktualizováno 28.03.2018

Veronika Kubařová - Nejkrásnější hádanka
Zdroj: TV Nova

V jak šibeničním termínu museli být vycvičeni holuby pro Pohádku nejkrásnější hádanka? A kde všude se natáčelo? První klapka padla na nádherném místě!

Nejkrásnější hádanka má vše, co by každá správná pohádka měla mít – krásnou sedlákovu dceru, mladíka, co se do ní zamiluje, otce, který jejich lásce nepřeje... a na druhé straně královský hrad, krále, princeznu a její dvorní dámy a také loupežníky. Přesto se v ní neobjevují klišé, na jaké jste z pohádek zvyklí!

Chudý Matěj se dostane na hrad, kde probíhá velká soutěž o ruku princezny Rozmarýny. Nápadníci musí uhdonout tři složité hádanky. Matěj se soutěže účastní, protože má rád hádanky. O princeznu ale nestojí, je zamilovaný do krásné sedlákovy dcery Majdálénky. Král si chytrého mladíka oblíbí, ale generálovi, dvorní dámě a hofmistrovi je Matěj trnem v oku, zvláště, když se spřátelí s vojákem Ondrou, tajně zamilovaným do princezny Rozmarýnky. Při své další cestě Matěj dokonce padne do rukou loupežníků! Dočká se někdy sňatku se svou láskou Majdalénkou?

Zdroj: oficiální zdroj

TOP 7 ZAJÍMAVOSTÍ O FILMU:

 1. Dohromady bylo pro pohádku ušito dvě stě originálních kostýmů.

2. Ve filmu se objeví až třicet holubů, kteří byli vycvičeni za pouhých 14 dnů. To je opravdu pozoruhodný výkon, zohlední-li se, že normálně trvá výcvik holubů i několik týdnů. Ale nebojte se, během natáčení nebylo žádné zvíře zraněno!

3. Pohádka byla natolik oblíbená, že získala cenu 40. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hoffmana v Ostravě nad Ohří.

 

4. Režisér Troška film nejen režíroval, ale napsal k němu i scénář. K jeho napsání ho inspirovali Drdovy pohádky „O Matějovi a Majdalence“ a „O princezně, která hádala, až prohádala.“

5. Pohádka se natáčela v jižních Čechách, na zřícenině hradu Sukoslav u Komsomlat pod Milešovkou, na zámcích Žleby a Sychrov. Přesto prvotním záměrem bylo natáčet pohádku na Chodsku, k tomu ale nakonec kvůli změně koloritu nedošlo.

6. První klapka při natáčení pohádky padla v červenci 2007, ve Staré oboře na zámku Hluboká nad Vltavou.

7. V souvislosti se zámkem Hluboká se natáčelo i ve Staré oboře. Ve Staré oboře probíhalo natáčení i na tzv. Filmařské cestě, která byla původně vybudována pro film Otakara Vávry „Oldřich a Božena“ z roku 1984. Nakonec se však na ní nic z "Oldřicha a Boženy" nenatáčelo a Filmařská cesta byla pro film využita až režisérem Troškou.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ 7 VELKÝCH CHYB v pohádce S čerty nejsou žerty: Žaluzie v oknech i umělá stěna! A co víc?

ODHALENÍ z natáčení pohádky O statečném kováři: Při skoku z okna došlo ke zranění hlavního hrdiny!

Pohádka Čertova nevěsta se měla natáčet už před 15 lety! Nastal však velký problém..


Novinky z NOVY