A kde má jizvu? Chyby ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vás ohromí

Publikováno 29.01.2022


Ani pátému dílu čarodějné ságy se nevyhnuly chyby. Všimli jste si například, že po většinu filmu Harry Potter nemá svou typickou jizvu na čele?

Harryho Pottera a jeho bratrance Dudleyho napadnou během prázdnin mozkomorové. Harrymu se sice podaří v poslední chvíli oba zachránit pomocí ochranného kouzla, ale za jeho použití před mudly mu hrozí vyloučení ze školy. Po krátkém setkání s Hermionou, Ronem, Siriusem, profesorem Lupinem a dalšími přáteli v domě Fénixova řádu, tajné organizace bojující proti Voldemortovi, pokračuje Harry v cestě na ministerstvo kouzel, kde má disciplinární řízení rozhodnout o jeho osudu. Přes napjatou situaci Brumbál zvrátí rozhodnutí v jeho prospěch. Že potíže čekají i ve škole, pochopí Harry, když zjistí, že na příkaz ministerstva je novou učitelkou obrany proti černé magii protivná Dolores Umbridgeová. Hermiona nakonec přesvědčí Harryho, aby je učil sám, a svolá spolehlivé spolužáky k tajným schůzkám. 

- Když Harry dotáhne Dudleyho domů, v místnosti běží televize. V jednom z následujících záběrů je však vypnutá.

- Ve scéně, kdy Hermiona stojí před Drápem, má nohy až po kolena zmizelé v zemi.

Zdroj: TV Nova

- Když si Harry povídá se Siriusem, je vidět stěna s rodokmenem rodiny Blacků, na které je obrázek a jména Bellatrix a Rodolphus. V dalším záběru však obrázky mizí, zbývá jen nápis.

- Během celého filmu je možné si povšimnout, že Harry vůbec nemá na čele svou specifickou jizvu ve tvaru blesku. Až v závěru filmu, kdy je se svými přáteli na ministerstvu a bojuje se Smrtijedy, se mu na čele objeví, avšak ne tak úplně na místě, kde ji měl v ostatních filmech série.

- Ve chvíli, kdy Neville najde věštbu, hledí na ni vysoko nad sebe. Harry nejdříve také, ale když ji bere z regálu, je přímo ve výšce jeho očí. Neville je přitom ještě o hlavu vyšší než Harry.

Snímek Harry Potter a Fénixův řád sledujte v sobotu 29. ledna od 20:20 na Nově nebo v neděli 30. ledna od 15:45 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY