A kde má jizvu?! Chyby ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vás ohromí

Publikováno 10.01.2020


Ani pátému dílu čarodějné ságy se nevyhnuly chyby. Všimli jste si například, že po většinu filmu Harry Potter nemá svou typickou jizvu na čele?

- Ve scéně, kdy Harry dotáhne Dudleyho domů, v místnosti běží televize. V jednom z následujících záběrů je však televize vypnutá.

- Neville při tréninku Brumbálovy armády prohlásí, že ještě nikdy nezkoušel zaklínadlo Expelliarmus, při tom jej při předcházejícím tréninku (když se Filch, Draco Malfoy a spol. pokoušejí dostat do Komnaty nejvyšší potřeby) viditelně praktikuje.

- Ve scéně, kdy Hermiona stojí před Drápem, má nohy až po kolena zmizelé v zemi.

Zdroj: TV Nova

- Ve scéně, kdy si Harry povídá se Siriusem, se objevuje stěna s rodokmenem rodiny Blacků, na které je obrázek a jména Bellatrix a Rodolphuse. V dalším záběru však obrázky mizí a zbývá jen nápis.

- Ve chvíli, kdy Neville najde věštbu, hledí na ni vysoko nad sebe. Harry nejdříve také, ale když ji bere z regálu, je přímo ve výšce jeho očí. Neville je přitom ještě o hlavu vyšší než Harry.

- Ve scéně, kdy Hermiona jmenuje důvody, proč Cho Changová pláče, vzpomene také NKÚ (zkoušky Náležité kouzelnické úrovně). Cho je však o ročník výše než hlavní trojice a zkoušky proto již má za sebou.

- Harry učí členy Brumbálovy armády kouzlo „Levicorpus“. To však objevil až v pokračování Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) jako zaklínadlo vytvořené Princem dvojí krve.

- Během celého filmu je možné si povšimnout, že Harry vůbec nemá na čele svou specifickou jizvu ve tvaru blesku. Až v závěru filmu, kdy je Harry ve svými přáteli na ministerstvu a bojuje se Smrtijedy, se mu jizva na čele objeví, avšak ne tak úplně na místě, kde ji měl v ostatních filmech série.

Pátý díl kouzelnické ságy Harry Potter a Fénixův řád uvidíte v pátek 10. ledna od 20:20 na TV Nova a v sobotu 11. ledna od 17:35 na Nova Cinema.