Chyby ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár vám nedají spát! Jak je možné, že jste si jich nikdy předtím nevšimli?

Aktualizováno 21.01.2018


Brýle, kterým chybí skla, mizející předměty i záměna draků za jiná zvířata! Opravdu si myslíte, že jste film Harry Potter a Ohnivý pohár sledovali pozorně? Těchto chyb jste si totiž na 99 % nevšimli!

Mnoho herců, kteří pracovali na filmech o Harry Potterovi, prohlašuje, že se jedná o nejlepší produkci, které se kdy účastnili. Na natáčení padla spousta peněz, účastnilo se jej mnoho lidí, byla spousta legrace... Ale i když se na filmu podílí tolik lidí, kteří se starají o to, aby byl dokonalý, občas nějaká ta chybička přece jen uteče. Co nevychytali tvůrci čtvrtého dílu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár, ve kterém život v Bradavicích významně ovlivní neobyčejná událost – Turnaj tří kouzelnických škol?

- V úvodní scéně si starý pán všimne světla od vedle ještě dříve, než se rozsvítí.

- Když Harry v Bradavickém expresu pouští Hedviku z okénka, aby poslal Siriusovi zprávu, jeho vlasy i oděv by se měly zavlnět v silném větru, což se ale nestane.

- Když se u snídaně po sobě koukají Harry a Cho, jsou od sebe vzdálení přes celou šíři místnosti. Nebelvírská kolej je skutečně po kraji místnosti, na protějším kraji je však stůl Zmijozelu. Cho ale je z Havraspárské koleje.

- Když se na mostě Harry baví s Hermionou o vejci, lze zřetelně vidět, že Harry nemá sklo v brýlích. Na nose mu sedí prázdné obroučky. To lze pozorovat ve více scénách.

Zdroj: Nova.cz

- Když Harry po splnění druhého úkolu vyleze z jezera, Hermiona k němu přiběhne, shodí ze sebe ručník a hodí jej Harrymu přes záda. V dalším záběru je ale do toho ručníku opět zabalená Hermiona. A v následujícím ho má Harry zase zpátky.

- Ve scéně na plese, když Hermiona tančí, jsou její boty růžové. Když ale později pláče na schodech a boty si sundává, najednou mají černou barvu.

- Draci ve filmu jsou ve skutečnosti wyvernové (bájní okřídlení ještěři), drak, stejně jako se píše v knize, má čtyři nohy. Wyvernové mají pouze dvě.

- Když Červíček rozřezává Harryho rukáv, aby mu vzal krev, lze vidět, že rukáv už je rozříznutý. A taktéž Harry již je pod ním poraněný, ačkoli jej ještě Červíček neřízl.

Zdroj: TV Nova

​​ ZAJÍMAVOSTI NA ZÁVĚR: 

- Jak jistě víte, sedmý díl ságy byl rozdělen do dvou filmů. U Ohnivého poháru tvůrci kvůli množství vedlejších dějových linek uvažovali o tomtéž.

- Představitel Bartyho Skrka mladšího, David Tennant, byl krátce po natáčení Harryho Pottera obsazen jako desátý Doctor Who a stal se pro mnohé fanoušky po celém světě nejoblíbenějším Doktorem.

Oblíbený snímek Harry Potter a Ohnivý pohár sledujte v pátek 4. prosince ve 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 5. prosince od 17:05 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY