Natáčení slavného filmu málem zmařil PRDÍCÍ KŮŇ! Štáb musel přistoupit k ochlazování ovcí

Aktualizováno 20.01.2018

Film Rozum a cit - 7
Zdroj: Oficiální zdroj

Nádherná krajina podobná parku s domáckými sídly a šťastnými a laskavými lidmi v nich, taková byla Anglie 19. století. Ale nebyla tak idylická, jak se může zdát. Podívejte se na zajímavosti k úspěšné filmové adaptaci slavného románu Rozum a cit!

Během práce na scénáři došlo na počítači Emmy Thompson k problému - soubor obsahující její roli záhadně zmizel. Zavolala tedy Stephenu Fryovi, počítačovému expertovi, který po sedmi hodinách práce její scénář nalezl. Díky tomu je mu věnováno v titulcích poděkování.

Dashwoodovi se nastěhovali do svého skromného obydlí, když bylo chladné počasí a ovce ještě hřála jejich bujná vlna. Ve skutečnosti se scény natáčely v pozdním květnu a při jedné klapce jedna z ovcí omdlela kvůli vyčerpání z horka. Štáb se okamžitě postaral o ochlazování ovcí a v pozdějších scénách je možno vídat ovce ostříhané i přes fingované chladné počasí.

Zdroj: Oficiální zdroj


Režisér Ang Lee původně zvažoval Kate Winslet jen do malé role Lucy Steelové, navzdory tomu, že ona sama toužila hrát Marianne. Když dorazila na zkoušku, předstírala, že jí její agent zaslal text pro roli Marianne a po jejím zahrání vtouženou roli skutečně získala.


Během natáčení si členové spolku Jane Austen Society stěžovali koproducentovi filmu Jamesi Schamusovi, protože dle jejich názoru byl Hugh Grant na roli Edwarda Ferrarse příliš pohledný.

Emma Thompson uvedla, že ve scéně, kde plukovník Brandon přijede na koni za Elinor a Marianne, natáčení mařil právě kůň, který trpěl nadýmáním. Scéna však nakonec musela být natočena právě s prdícím koněm a nežádoucí zvuky byly odstraněny v postprodukci.Představitel plukovníka Brendona, Alan Rickman, je celému světu znám jako profesor Snape z filmové ságy o Harry Potterovi. Tam se také opět potkal s Emmou Thompson, která v sáze ztvárnila jasnovidku Sybillu Trelawneyovou.


Marrianne opakovaně recituje Shakespearův sonet číslo 116.


Emma Thompson, Hugh Grant a Alan Rickman si o osm let později zopakovali úspěšnou spolupráci ve filmu Láska nebeská (2003).


Kniha Rozum a cit od slavné britské spisovatelky Jane Austenové byla zfilmována celkem sedmkrát, ve filmu Dvě sestry a láska (2000) ji děj dokonce přivedl do jižní Indie!

První verze scénáře měla 350 stránek a Emma Thompson ho napsala ručně.
 Vzniklo celkem čtrnáct verzí a práce na scénáři trvaly více než čtyři a půl roku.

Rozum a cit můžete shlédnout 20. 12. 2017 od 17:30 a 21. 12. 2017 od 06:00 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Filmové koncertní turné Harry Potter a Tajemná komnata exkluzivně v O2 areně! Na co se můžete těšit?

VĚDĚLI JSTE TO? Část čarodějné školy ve filmové sérii o Harrym Potterovi je navržena podle slavné české památky!

Hlas, který si vás podmaní: Věděli jste, kdo v češtině nadaboval Severuse Snapea? Znáte ho i z Ordinace!


Novinky z NOVY