TAJEMSTVÍ z natáčení filmu Šest medvědů s Cibulkou: Zuřivé šelmy při natáčení filmu zdemolovaly celý kabinet!

Aktualizováno 19.01.2018

Šest medvědů s Cibulkou

U rodinné komedie Šest medvědů s Cibulkou se už desítky let baví malí i velcí. Díky obsazení dětmi i různými zvířaty vzniklo při natáčení filmu hodně zajímavých příhod.

Hvězdný snímek Šest medvědů s Cibulkou režíroval Oldřich Lipský. Do hlavní role klauna Cibulky obsadil svého bratra Lubomíra. Ten v cirkuse předvádí velmi úspěšné číslo s medvědy. Po tom, co ředitel cirkusu vymění medvědy za cvičená prasata, Cibulka odchází a nastoupí jako kuchařka v základní škole. Jenže tam za ním přijde i jeho šest medvědů.

Zdroj: Archiv TV Nova

Od té chvíle se odehrává smršť komických a zamotaných situací, kdy se Cibulka musí převléci nejen za kuchařku, ale i uklízečku a školníka. Navíc do toho musí ve škole schovat šest medvědů a šimpanze Tondu.


Své si užil i režisér Lipský. "Od začátku do konce natáčení bylo veselo. A bylo to i hodně náročné! Spolupráce se zvířaty a s dětmi, to je největší peklo pro filmaře, co může být."

Několik zajímavostí z filmu Šest medvědů s Cibulkou:

1) Na natáčení se vystřídali tři opice. Jedna uměla rozbíjet vejce, druhá bubnovat a třetí jíst příborem. Všichni tři šimpanzi dostali pod kostým plíny, aby ho nepočůrali v případě, že by se jim něco nelíbilo.

2) Medvědům schovávali na scéně jídlo, aby jejich chování bylo přirozené a hraní je bavilo.

3) Natáčet mohli medvědi maximálně hodinu a půl, pak museli mít několik hodin pauzu.

4) Když natáčeli medvědi v přírodopisném kabinetě, dostali takový záchvat, když viděli všechna vycpaná zvířata, že je roztrhali na kousky a málem zbořili celou místnost. Museli tedy medvědy na kabinet zvykat více dní a postupně přidávali další a další rekvizity.

5) Školní prostory jsou natočeny na pražských Vinohradech ve škole v Lužické ulici.6) Ferdinand Berousek a jeho synové zajišťovali drezůru medvědů. Právě od rodiny Berousků, kteří se na drezůru medvědů specializují, pocházeli medvědi z filmu.


7) Kvůli scéně, kdy se herci kloužou po podlaze do ředitelny musel architekt postavit chodbu s mírným sklonem. Kamera stála kolmo k šikmé podlaze.

8) Ve filmu jsou někteří herci oblečeni do medvědí kůže, ty jsou vystaveny na zámku v Českém Krumlově.

 

Sledujte české filmy online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Účastníci zájezdu, Román pro ženy či Nestyda: Který film podle knih Michala Viewegha máte nejraději? HLASUJTE!


Dětská hvězda Filip Antonio získala svou první roli ve filmu díky Tomáši Holému! Jak je to možné?

TOP 12: Nejlepší hlášky z filmu Marečku, podejte mi pero! Pamatujete si je všechny?


Novinky z NOVY