Nadace Nova zavítala do Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem

Aktualizováno 27.03.2014

Nadace Nova - Renáta Czadernová, Ondřej Vodný a Pavel Nečas

Praha 2. prosince 2008 – Ačkoli je teprve první adventní týden, moderátorka Televizních novin Renáta Czadernová, herec Pavel Nečas alias barman Vráťa ze seriálu Ulice a moderátor Snídaně s Novou Ondřej Vodný se vydali za dětmi z Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem s vánoční nadílkou.

Jako vyslanci charitativní organizace Nadace Nova, pro niž to byl první vánoční výjezd, předali ředitelce Domova Danuši Humlové šek na 20 000 korun, který bude využit především na kulturní a sportovní aktivity, a děti obdarovali spoustou drobných dárečků, včetně aktuálních čokoládových adventních kalendářů.

Oblíbené tváře televize Nova přivítaly nejen nadšené tváře dětí, ale i jejich krásně uklizený a již vánočně vyzdobený domov, provoněný cukrovím, které děti samy napekly. Poté, co se zvědavě moderátorů vyptaly na jejich práci na Nově a Pavla Nečase na natáčení seriálu Ulice, hostům předvedly, jak svědomitě se sportu a kultuře věnují. Nejprve se představila originální kapela složená jen ze samých bubeníků a poté vystoupilo družstvo karatistů se zajímavou bojovou sestavou. A i když do Štědrého dne zbývají ještě tři týdny, všichni dohromady si nakonec zazpívali vánoční koledy.

Nadace TV Nova má v charitativní činnosti dlouholetou tradici. Proslulé jsou zejména každoroční koncerty pro mentálně postižené děti i dospělé Chceme žít s vámi a akce pro dětské domovy a ústavy sociální péče za účasti „tváří“ Novy.

Marie Skrčená, redaktorka tiskového odd. TV Nova

Novinky z NOVY