ODHALENÍ 7 VELKÝCH CHYB v pohádce S čerty nejsou žerty: Žaluzie v oknech i umělá stěna! A co víc?

Aktualizováno 23.11.2021

S čerty nejsou žerty
Zdroj: TV Nova

Pohádka S čerty nejsou žerty je plná na svou dobu velmi pokrokových triků! Tvůrcům však uniklo několik detailů, kterých si všimnou pouze velmi vnímaví diváci. Patříte mezi ně?

Bylo, nebylo, dávno nedávno jedno knížectví. A v něm tenhle mlýn. Rukou pevnou a pracovitou tu vládl mlynář Máchal se svou ženou. Ti měli syna Petra, kluka jak má být. Takhle šťastně a spokojeně by si Máchalovi žili, nebýt toho, že se jednomu knížectví zdálo, že se v druhém mají lépe. A to je příčina toho, že se v prvním mají zle… Tento prolog z pohádky S čerty nejsou žerty si mnoho televizních diváků velmi dobře pamatuje, stejně jako Karla Heřmánka a Vladimíra Dlouhého v hlavních rolích. Pohádka režiséra Hynka Bočana je plná triků, které jsou na vysoké úrovni, o skvělý hudební doprovod se postaraly písně z dílny Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Co ale tvůrci trošku nevychytali a jaké věci jim unikly?

Nepřehlédněte:
S ČERTY NEJSOU ŽERTY: Kdo s kým randil a proč musel režisér přebarvit koně načerno?

Zdroj: TV Nova

• Ve scéně v kasárnách při vojenské přehlídce mohou všímaví diváci postřehnout žaluzie v oknech. Kdo ví, třeba je to jeden z pekelných vynálezů!


• Když princezna Adélka předává Petrovi do okna žaláře uzlík s jídlem, má hlavu v úrovni okna. Když ale zpívá písničku, má okenní římsu nad hlavou.


• Když si biřici přijdou pro Petra Máchala do domku k babičce a utíkají za ním na půdu, jde vidět, že stěna od schodů na půdu na levé straně, je vytvořena uměle a jen potažená plátnem. Při dotyku je navíc poznat, že je z lehkého materiálu, protože se několikrát zavlní.

• Ustrašený princ, kterého hraje Václav Vydra, má schovaný kámen z magnetové hory v levé botě. Zlaté jablko, které si magnet přitáhl, se ale přichytilo k botě pravé. Jejda!

• Na cestě, na které Petr Máchal zastavuje kočár s princeznami, je při detailnějších záběrech vidět, že je rozježděná od vozidel s pneumatikami.

• Ve scéně, kdy k zámku přijede kočár s knížetem, podá kníže Jankovi, kterého hraje Ondřej Vetchý, červenou šperkovnici. V následující scéně, kdy ji kníže ukazuje princezně Angelině, jsou šperky schované v černé šperkovnici.

• Když Petr Máchal našel vlka, kterému chtěl uříznout ocas, nějakou dobu hledal, čím mu ho uřízne. Nakonec použil dýku, která je vystavena na zdi. Celou dobu má ale za opaskem meč. Má ho snad tupý?
 

 

 Film S čerty nejsou žerty můžete sledovat online na Voyo. Kromě toho, můžete na Voyo sledovat další oblíbené vánoční filmy a pohádky online.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Jak vypadají a co dnes dělají nejoblíbenější pohádkové princezny? Herectví už se nevěnuje ani jedna z nich!

Princové z českých pohádek: Kterému byste padly k nohám vy? HLASUJTE!

ODHALENÍ z natáčení pohádky O statečném kováři: Při skoku z okna došlo ke zranění hlavního hrdiny!

kuci TV Nova

Novinky z NOVY