Vlasy, které proletí rukou, či mizející sněhulák. I dokonalá pohádka Ledové království má své chyby!

Aktualizováno 14.01.2018

Ledové království - 21
Zdroj: Archiv TV Nova

K Vánocům patří neodmyslitelně pohádky. Letos se diváci mohou těšit na jednu z nejlepších animovaných pohádek vůbec. Ledové království ovládlo celý svět, tedy minimálně ten dětský. Všimli jste si ale při sledování těchto chyb?

Všechny holčičky chtěly být po zhlédnutí animované pohádky Ledové království, v originále Frozen, princeznou Elsou nebo její sestrou Annou. Obě hrdinky to ale neměly vůbec jednoduché. Tragicky jim zemřeli rodiče a Elsa kvůli své schopnosti, kvůli ktzeré zmrazí vše pouhým dotekem, vyrůstala v izolaci a se svými vrstevníky a rodinou udržovala jen minimální kontakt. Když vyroste a během korunovace před všemi lidmi z města málem omylem zabije svou sestru, protože svou moc nedokáže kontrolovat, vydá se do hor, kde si postaví vlastní ledový zámek. Anna jde svou sestru hledat. Během výpravy potká drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena... Velmi výrazný je i filmový soundtrack. Písně byly samostatně přezpívány do mnoha jazyků a objevily se i v mnoha cover verzích!

Zdroj: Disney

Jaké chyby unikly animátorům během tvorby?

• Ve scéně, kdy přijede do království Annin kůň, má malá princezna barevnou sukni. V následujících záběrech je sukně jednobarevná.

• Když Kristoff v jedné ze scén objímá Annu, projde mu prst skrze její pas. Jejda!

• Když Elsa zpívá nejznámější píseň celého Ledového království „Let it Go“, kterou do češtiny přezpívala Monika Absolonová pod názvem „Najednou“, rozpouští si vlasy. Ty prolétnou její levou rukou místo toho, aby se po ní svezly.

Zdroj: Archiv TV Nova


• Kristoff hraje na hudební nástroj, který je velmi podobný kytaře. V pohádce má čtyři struny, ale jen tři ladicí mechanismy. Třeba je také kouzelný a jedna ze strun se ladí sama...

• V ledovém zámku, který díky svým schopnostem vytvořila sama Elza, stojí po boku sestry Anny roztomilý sněhulák Olaf. Když ale Anna udělá krok dopředu, Olaf najednou zmizí.

• Když Olaf najde promrzlou Annu, leží princezna přímo před dveřmi. V následujícím záběru ale leží o velký kus blíž ke krbu. To byl tedy rychlý přesun...

Animovanou pohádku Ledové království o svátcích sledujte 30. 12. ve 12:40 na TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU: Oscarová pohádka Ledové království vydělala desítky miliard korun! Co stálo za jejím úspěchem?

Pohádka Čertova nevěsta se měla natáčet už před 15 lety! Nastal však velký problém...


Novinky z NOVY