KOMU MASO NEVONÍ: Tyto celebrity dají přednost salátu! Věděli jste, které české hvězdy jsou vegetariány?

Aktualizováno 14.01.2018

Vegetariáni mezi slavnými
Zdroj: TV Nova

Vegetariánství před lety ještě v českých končinách nebylo tolik rozšířené, dnes už se ale rozhodně nedá považovat za výstřednost! Vegetariántsví je prostě moderní životní styl, důkazem jsou i následující celebrity. Věděli jste to o všech?

Nela Boudová
Herečka Nela Boudová je představitelkou hospodské Vandy Řezáčové v Doktorech z Počátků, můžete ji ale znát také z filmů Vratné láhve nebo Kolja. Je českým hlasem herečky Julie Roberts. Vegetariánství zkoušela již v pubertě, tehdy vydržela tři roky, ale pak se k masu na půl roku zase vrátila. Úplný zlom pro její rozhodnutí stát se vegetariánkou nastal, když viděla v hájovně v Jindřichově Hradci vyvrhování kanců. Od té doby si už maso k jídlu nedala. Pravidelně cvičí jógu a ráda cestuje.
Iva Pazderková
Iva Pazderková je divákům dobře známá zejména díky show Tvoje tvář má známý hlas. Talentovaná herečka Iva Pazderková je přísnou vegetariánkou, což ale neznamená, že by jedla chudě. V jídle se neomezuje a sama o sobě říká, že ho má velmi ráda. Pro Ivu jsou součástí jejího jídelníčku kvalitní farmářské potraviny i biopotraviny.
Zdroj: TV NovaKlára Jelínková
Klára Jelínková účinkuje v seriálu Ulice v roli Sabiny Šámalové. Seriálová Sabina hraje na klavír a pravidelně koncertuje. A u Kláry tomu není jinak, akorát že ve skupině Etapa, jíž je členkou, kromě zpěvu také hraje na saxofon. Nejraději jí saláty.
Zdroj: oficiální zdroj / facebook.comBraňo Holiček
Ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 ho znáte jako Tomáše Zajíce. Herec, který si už 14 let dá tak maximálně rybu a jiné druhy masa ho nelákají, rád hraje na kytaru a mezi jeho další záliby patří také skateboarding a snowboarding. Tomáš Zajíc z Ordinace Ordinace v růžové zahradě 2 zmizel, jeho představitel na seriálu však stále pracuje, ač je mimo záběr – Ordinaci totiž režíruje.

VÍCE ZDE: Ve zcela jiné roli, ale je zpět! Tomáš Zajíc z Ordinace opět na scéně!
Zdroj: Archiv TV NovaJitka Boho
Jitka Boho, rozená Válková, je česká zpěvačka, vítězka soutěže Česká Miss 2010, bývalá modelka a semifinalistka Československé SuperStar v roce 2009. Byť je její pohyb v zářích reflektorů nezpochybnitelný, svůj hvězdný status potvrdila až jako soutěžící v show Tvoje tvář má známý hlas. Prohlašuje, že maso jí vůbec nechybí a železo se snaží doplňovat jinými potravinami, ovocem, zeleninou i vitamíny.
Zdroj: TV NovaJana Paulová
Jana Paulová je divákům známá zejména díky komediální sérii Kameňák. Její oblíbenou zahraniční destinací je Indie, kde dokonce naplánovala a s využitím sponzorských peněz založila školu pro sirotky. K vegetariánství se dostala poté, co se odstěhovala z Prahy a začala žít v přírodě. Tam, když kolem ní běhali psi, si uvědomila, že je vlastně jedno, zda jí psa, krávu nebo prase. Od té chvíle jí bylo jasné, že všechna živá stvoření jsou stejná, a proto si maso od té doby už nedala.
Zdroj: Archiv TV NovaBen Cristovao
Ben Cristovao se divákům představil v Československé SuperStar. Nastoupil úspěšnou pěveckou dráhu a účinkoval i v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Dříve se profesionálně věnoval snowboardingu, v roce 2012 však uvedl, že po úrazu, který mu způsobil omezení funkce krčních svalů, svou profesionální dráhu ukončil. Již odmalička prý nechtěl jíst zvířata a postupně přestal poté, co zjistil, že to je možné, aniž by člověk strádal.
Zdroj: oficiální zdrojAneta Langerová
Aneta Langerová už v dětství vyhrála soutěž DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdyv červnu 2004 zvítězila v soutěži Česko hledá SuperStar. Aneta má úspěšnou pěveckou kariéru a k tomu letos herecky debutovala v hlavní roli ve filmu 8 hlav šílenství.
Zdroj: facebook.comTereza Bebarová
Tereza Bebarová je divákům známá díky četným rolím i dabingu, nejvýraznější je však role Světlany v seriálu Ulice. Příležitostně účinkuje i v muzikálech.
Není úplná vegetariánka, protože když není zbytí, tak maso sní. Většinou je to prý kuře nebo ryba.
Zdroj: Archiv TV NovaMichaela Badinková
Michaelu Badinkovou znají diváci Ordinace v růžové zahradě 2 jako Alenu Mázlovou, mohli jste ji však vidět i v seriálu Ulice, nebo například ve filmové sérii o Básnících. Jediné maso, které jí, jsou ryby.
Zdroj: Archiv TV NovaAdriana Pešková
Co tu dělá postava z Ulice, ptáte se? Inu, Adriana je vegetariánka. Proslýchalo se, že stejně tak i její představitelka Šárka Vaculíková. Není tomu tak. „Adriana je vegetariánka, ale já, Šárka, nejsem. Mám bezlepkovou dietu a maso je bezlepkové, takže ho můžu,“ prozradila Šárka v chatu s fanoušky seriálu Ulice.
Zdroj: TV Nova

 

A co zahraniční celebrity? O těhle vegetariánech jste zaručeně nevěděli! 

Herečka Natalie Portman, boxer Mike Tyson, moderátorka a herečka Ellen DeGeneres, bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho viceprezident Al Gore, zpěvák Usher, herci Joaquin PhoenixWoody Harrelson, zpěvačka Alanis Morissette, nebo třeba komik Russell Brand.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Start už na Nový rok! Jaký bude první lednový týden v Ulici?

JE TO VENKU. Nela Boudová se na vánoční svátky chystá na dovolenou. A moc sněhu tam nebude...


Novinky z NOVY