VĚDĚLI JSTE TO? Část čarodějné školy ve filmové sérii o Harrym Potterovi je navržena podle slavné české památky!

Aktualizováno 12.01.2018

Harry Potter a vezeň z Azkabanu - 2
Zdroj: Warner Bros

Během natáčení se může stát spousta špatných věcí. Své o tom rozhodně ví tvůrci filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu! Jaké zajímavosti se k natáčení filmu pojí?

Harry Potter je neznámější čaroděj na světě. Knihy o něm doslova hltaly desítky milionů čtenářů, ne-li více, jejich filmové adaptace se těšily stejné oblibě. Třetí díl je pro mnohé nejoblíbenější, např. pro představitelku Hermiony, Emmu Watson.

Pokud jste velkými fanoušky Harryho Pottera, tak vám určitě nesmí uniknout soutěž o vstupenky na filmové koncertní turné! Více se dozvíte ZDE!

Zdroj: Archiv TV Nova


- Režisér Alfonso Cuarón chtěl, aby se při příchodu Mozkomorů na scénu déšť změnil v led. Jeho tým, který vytvářel vizuální efekty, však při podávání návrhu v důsledku silného španělského akcentu režiséra rozuměl „eyes“ (česky „oči“) místo „ice“ (česky „led“). Cuarónovi tak bylo předloženo mnoho nápadů a náčrtků, jak by ve filmu vypadala obloha, kdyby z ní padaly oči. Zmatený režisér neprodleně omyl vysvětlil.

- Hodiny, které se od tohoto dílu staly novou součástí Bradavického hradu, byly navrženy podle Pražského Orloje na Staroměstském náměstí!

- Vesnice Prasinky byla skutečně vybudována. Navíc byl zřízen i zmenšený model, používaný pro záběry z dálky.

- Křestní jméno profesora Lupina (David Thewlis) zní Remus. Jedná se o odkaz na legendu o založení Říma, kdy jeho zakladatele, Romula a jeho bratra Rema odkojila vlčice. Lupin je zase odvozeno od latinského výrazu pro vlka, lupus.

Zdroj: Archiv TV Nova


- I čarodějové zřejmě čtou mudlovské knihy. Ve scéně v Děravém kotli si jeden z hostů čte Stručnou historii času od Stephena Hawkinga.

- Hercům bylo řečeno, že všechny cukrovinky v Medovém ráji jsou natřené lakem. Byla to lež, která sloužila jako opatření, aby někdo něco mezi záběry neujedl.

- Když je poprvé vidět Pobertův plánek, můžete si na něm všimnout jména Mlok Scamander. Mlok Scamander je autor učebnice Fantastická zvířata a kde je najít a má svou vlastní filmovou sérii. V Bradavicích ale není učitelem, zůstává tedy otázkou, co tam dělal!

Zdroj: Archiv TV Nova


- Tetování, která měl na sobě Sirius Black, si tvůrci vypůjčili od ruských vězeňských gangů. Ty takto značí, která osoba by měla být respektovaná a obávaná.

- Tvůrci se během natáčení potýkali s požárem, který na vyprahlých křovinatých pozemcích ve Skotsku způsobily jiskry vyletující z komínu Bradavického expresu. Požár vypukl v únoru 2003 a celková škoda byla odhadnuta na 3 miliony liber. Byla tehdy zasažena plocha dvou set hektarů.- Režisér Alfonso Cuarón původně nechtěl používat digitální efekty, chtěl mozkomorův vdechnout život pomocí loutek. Za tímto účelem se spojil s loutkářem Basilem Twistem, který pod vodou předvádí překrásný tanec látek. Twist s Cuarónem zkusili natočit trik zpomaleně a posléze jej pustit pozpátku. Výsledný efekt byl velmi zajímavý, ale nebylo možné jej uplatnit v praxi. Cuarón se tedy nakonec rozhodl pro počítačové triky, ale grafikům předložil záběry vytvořené ve spolupráci s Twistem a řekl jim, že chce něco takového, ale s volností, jakou poskytuje počítačové zpracování. Díky tomu se tedy mohou postavy pohybovat normální rychlostí, ale pohyb jejich hábitů je stále zpomalený, jako by byli pod vodou. Mozkomoři tak vypadají neuvěřitelně étericky.

- Alan Rickman (Snape) a Michael Gambon (Brumbál) si udělali legraci z Daniela Radcliffa, když mu ve scéně, kde studenti spí společně v hale, schovali do spacáku dálkově ovládaný prdící polštář. Daniel se snažil zůstat v roli, i když se ozíval smích ostatních herců, až to sám nevydržel. 

Od začátku prosince se můžete těšit každou sobotu na jeden díl z kouzelné ságy. Třetí díl, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, můžete sledovat v sobotu 16. 12. 2017 od 20:20 na TV Nova a v neděli 17. 12. 2017 od 17:30 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Filmové koncertní turné Harry Potter a Tajemná komnata exkluzivně v O2 areně! Na co se můžete těšit?

ZAJÍMAVOSTI z filmu Harry Potter a Tajemná komnata: Malfoy v slzách a úloha pro mámu tvůrce 

SMRTIJED V PRAZE! Představitel Draca Malfoye navštívil Prahu. Od natáčení se však hodně změnil. Nikdo ho nepoznal!

 


Novinky z NOVY