Red 2: Film plný legend překvapí propojením s Českem. Bez nás by to Bruce Willis nezvládl!

Aktualizováno 22.02.2018

RED 2 - 8
Zdroj: TV Nova

Bývalí agenti CIA, byť v důchodu, se rozhodně nenudí. Jakých detailů si ve filmu Red 2 můžete všimnout? Není to jen československá zbraň, ale například také zajímavá archivní fotografie.

Filmová adaptace RED podle stejnojmenného komiksu sklidila velký úspěch, a tak na sebe pokračování nedalo dlouho čekat. Vrátili se všichni oblíbenci z prvního dílu – Bruce Willis, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, John Malkovich i Karl Urban. Bruce Willis a jeho přátelé jsou stále v důchodu, na jejich nebezpečnosti to ale nic neubírá. Tím spíš, když se nové vedení CIA rozhodne svých bývalých agentů zbavit...

Zdroj: TV Nova

Co jste o filmu nevěděli?

– Red je zkratka slov „Retired Extremely Dangerous”, překlad by mohl znít „V důchodu, ale extrémně nebezpeční”.

– Jako předloha k filmu posloužila komiksová minisérie, která čítala pouze tři sešity. Díky natočení filmu však pro velký zájem vyšlo 5 dalších sešitů, ve kterých se představily jednotlivé postavy.

– Kvůli přísné zbraňové politice ve Velké Británii nemohli producenti přivézt zbraně obřích kalibrů, které původně chtěli použít.

– Varhanista na pohřbu hraje „You Can't Always Get What You Want” od Rolling Stones.

Zdroj: TV Nova

– Postava Anthony Hopkinse v závěru používá československý samopal vzor 61 škorpion.

– Otec na fotografii z dětství Byeong-heon Leeho (Han Cho Bai) je hercův skutečný otec.

– Scéna z ulice v Moskvě se natáčela v poklidnou sobotu 27. října v uzavřené finanční čtvrti v centrálním Londýně. Jako na zavolanou bylo ráno -6° C, což napomohlo autenticitě.


– Victoria (Helen Mirren) ve filmu prohlásí, že je anglickou královnou. Herečka Helen Mirren si zahrála několik anglických královen, a to ve filmech Královna (2006), Královna Alžběta (2005) či Šílenství krále Jiřího (1994).

– Když si v letadle Hanův asistent prohlíží Frankův falešný pas, lze vidět skutečný den a měsíc narození Bruce Willise. Ročník však nesouhlasí, Frank se narodil roku 1950, Bruce je o pět let mladší.

– Morgan Freeman, který se zhostil jedné z hlavních rolí, hrál také v úspěšném filmu Vykoupení z věznice Shawshank, kde se jeho postava jmenovala „Red”.

– Díky úspěchu obou filmů RED je v plánu televizní seriál.

Film Red 2 sledujte ve čtvrtek 2. ledna ve 23:35 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY