Velké pomrknutí tvůrců: Ve filmu Harry Potter a tajemná komnata je ukryta hodně vtipná věc

Aktualizováno 05.01.2018


Sága o Harrym Potterovi započala vydáním prvního dílu knihy před mnoha lety! Její filmové adaptace se těší oblibě srovnatelné s předlohou. Podívejte se na zajímavosti k filmovému zpracování druhému dílu. Co jste určitě nevěděli?

Harry Potter je neznámější čaroděj na světě. Knihy o něm hltaly desítky milionů čtenářů, ne-li více. Jejich filmové adaptace se těší stejné oblibě. Druhou knihu s názvem Harry Potter a Tajemná komnata psala autorka údajně ze všech nejdéle. Její filmová adaptace oproti tomu dorazila do kin pouhý rok po svém předchůdci.

Všimli jste si pomrknutí tvůrců na pozorné diváky? A co jste o filmu možná nevěděli?

- Když Zlatoslav Lockhart pózuje pro fotografa v knihkupectví, je za ním možné zahlédnout na polici několik červených a v kůži vázaných knižních výtisků Harryho Pottera. 

- Ve stejné scéně v knihkupectví se také poprvé objevil Lucius Malfoy. Když klepl Draca přes prsty, udělal to při prvním pokusu tak tvrdě, že herecký představitel začal brečet.

Zdroj: Archiv TV Nova

 - Jason Isaacs (představitel Luciuse Malfoye) navrhl režisérovi druhého dílu, že by jeho postava mohla mít vycházkovou hůl, ze které by vytahovala kouzelnou hůlku. Režisérovi se nápad líbil tak moc, že ho do filmu opravdu zařadil.

- Ve scéně, kdy zkameněly postavy, jež spatřily oči baziliška, byli herci nahrazeni figurínami v životní velikosti.

- Doupě (dům rodiny Weasleyových) bylo skutečně postaveno poblíž vesnice Alnwick v Dorsetu.

Zdroj: Archiv TV Nova

- Všechny knihy v kabinetu ředitele školy jsou Zlaté stránky v přebalech, které působí staře. 

- Když Hagrid vtrhne do Brumbálova kabinetu s úmyslem bránit Harryho, může si divák všimnout, že v ruce drží mrtvého kohouta. Je to odkaz na scénu v knize, která se však do filmu nedostala. Hagrid v ní nalezne všechny bradavické kohouty mrtvé. Jejich kokrhání je totiž pro baziliška smrtelné.

- Richard Harris (představitel Albuse Brumbála) zemřel několik týdnů před premiérou.

Na film Harry Potter a tajemná komnata se můžete těšit v pátek 20. listopadu od 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 21. listopadu od 17:05 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY