Velké pomrknutí tvůrců: Ve filmu Harry Potter a tajemná komnata je ukryta hodně vtipná věc

Aktualizováno 05.01.2018

Harry Potter a Tajemná komnata
Zdroj: TV Nova

Sága o Harrym Potterovi započala vydáním prvního dílu knihy, Harry Potter a Kámen mudrců, před mnoha lety! Její filmové adaptace se těší oblibě srovnatelné s předlohou. Podívejte se na zajímavosti k filmovému zpracování druhému dílu – Harry Potter a Tajemná komnata, možná je ještě něco, co nevíte!

Harry Potter je neznámější čaroděj na světě. Knihy o něm doslova hltaly desítky milionů čtenářů, ne-li více, jejich filmové adaptace se těšily stejné oblibě. Druhou knihu, Harry Potter a Tajemná komnata, psala autorka údajně ze všech nejdéle. Její filmová adaptace oproti tomu dorazila do kin pouhý rok po svém předchůdci.

Všimli jste si pomrknutí tvůrců na pozorné diváky? A co jste o filmu možná nevěděli?

- Když Zlatoslav Lockhart pózuje pro fotografa v knihkupectví Krucánci a kaňouři, je možné zahlédnout za ním na polici několik červených, v kůži vázaných, knižních výtisků Harryho Pottera. 

- Ve stejné scéně v knihkupectví se také poprvé objevil Lucius Malfoy. Když klepl Draca přes prsty, při prvním pokusu to udělal tak tvrdě, že Tom Felton začal brečet.

 - Jason Isaacs, představitel Luciuse Malfoye, navrhl režisérovi druhého dílu, Chrisi Columbusovi (mimo jiné i režisér kultovního filmu Sám doma), že by jeho postava mohla mít vycházkovou hůl, ze které by vytahoval kouzelnou hůlku. Režisérovi se nápad zalíbil a zrealizoval jej.

Zdroj: Archiv TV Nova

- Ve scéně, kde zkameněly postavy, které spatřily baziliškovy oči, byli herci nahrazeni figurínami v životní velikosti.

- Doupě, dům rodiny Weasleyových, bylo skutečně postaveno poblíž vesnice Alnwick v Dorsetu.

- Kvůli realistickému provedení efektu samopletacích jehlic plovoucích ve vzduchu, přemluvil jeden z tvůrců svou matku, aby se nechala několik hodin natáčet při pletení. Tvůrci efektů tak měli pro tvorbu pletacího kouzla realistický vzor.

Zdroj: Archiv TV Nova

- Všechny knihy v kabinetu ředitele školy, Albuse Brumbála, jsou Zlaté stránky v přebalech, díky kterým vypadají staře.

- Když Hagrid vtrhne do Brumbálova kabinetu s úmyslem bránit Harryho, drží v ruce mrtvého kohouta. Je to odkaz na scénu v knize, která však byla z filmu vystřižena. Hagrid v ní nalezne všechny bradavické kohouty mrtvé. Jejich kokrhání je totiž pro baziliška smrtelné.

- Richard Harris, představitel Albuse Brumbála, zemřel několik týdnů před premiérou.

Zdroj: Warner Bros

Na film Harry Potter a tajemná komnata se můžete těšit v pátek 20. prosince od 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 21. prosince od 17:00 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY

TN.cz

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.