POZNÁTE HO? Hádejte, který slavný herec se stal předobrazem pro postavu v pohádce Vánoční koleda!

Aktualizováno 04.01.2018

Vánoční koleda – Animovaná - 1
Zdroj: TV Nova

Poznáte slavného hollywoodského herce, který si zahrál hlavní roli v animované pohádce Vánoční koleda? Není tak starý jako role, kterou ztvárňuje, podobný si je však dost!

Kdo by neznal oblíbený vánoční příběh z pera anglického spisovatele Charlese Dickense o lakomém a mrzoutském Ebenezeru Vydřigrošovi. Starý muž nesnáší Vánoce a vše, co je s nimi spojené, během Štědrého večera jej však navštíví tři duchové, kteří jeho pohled nejen na tyto svátky, ale na celý jeho život změní.

Zdroj: TV Nova


První je duch minulých Váno
c, který starce bere do minulosti, aby mu ukázal, jak veselým chlapcem býval a jakou radost mu svátky dělaly. Druhý je duch současných Vánoc, ten bere Vydřigroše na tři různá místa – do obchodu plného lidí, kteří nakupují s radostí jídlo, aby mohli připravit pro své blízké vánoční hostinu, pak na rodinnou oslavu Scroogeova téměř ožebračeného písaře a k rodině bez domova, choulící se kolem otevřeného ohně. Třetí duch, duch budoucích Vánoc, ukazuje Ebenezeru, jak dopadne, pokud se nezmění...

 

Tento klasický příběh se dočkal roku 2009 3D animovaného zpracování, které režíroval Robert Zemeckis, autor trháků jako Návrat do budoucnosti, Gorrest Gump nebo Trosečník. Zkušenosti má ale i s pohádkami, pět let před Vánoční koledou režíroval oblíbený Polární expres.


Vánoční koleda byla stejně jako Polární expres natočena metodou snímání pohybu, kdy animované postavy hrají skuteční herci. Uhodli jste, kdo hraje lakomého Ebenezera Vydřigroše z úvodní fotky článku? Pokud jste tipovali herce Jima Carreyho, měli jste pravdu!

Zdroj: instagram.com


Jaké další zajímavosti o filmu Vánoční koleda by vám neměly uniknout?

– Jim Carrey ve filmu kromě Ebenezera Vydřigroše nadaboval 7 dalších postav.
 

– Nad krbem v domě Boba Rastra visí obraz Charlese Diskense, autora Vánoční koledy.
 

– Jim Carrey, který ve filmu představuje starého vetchého Vydřigroše, je o 16 měsíců mladší než Colin Firth, který zde hraje jeho synovce, statného Freda.
 

– Ebenezer Vydřigroš se objevuje i v Polárním expresu! Všimnout si jej můžete ve scéně, kdy průvodce ukazuje dětem místnost na zahozené a poničené hračky.

 


Na animovanou pohádku Vánoční koleda se můžete dívat v pátek 8. prosince od 20:00 na Nově, nebo v repríze v sobotu 9. prosince ve 14:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!

Tajemství zvuků oscarového animáku: Poznáte, který drak v pohádce řve jako tuleň? A který jako slon a tygr?


Novinky z NOVY