SMRTIJED V PRAZE! Představitel Draca Malfoye navštívil Prahu. Od natáčení se však hodně změnil. Nikdo ho nepoznal!

Aktualizováno 04.01.2018

Tom Felton ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)
Zdroj: oficiální zdroj

Málokdo nezná sérii knih a filmů a mladém čaroději Harrym Potterovi. Neodmyslitelnou součástí úžasného příběhu je i postava Draca Malfoye - Harryho hlavního nepřítele. Co dnes dělá jeho představitel Tom Felton?

Sedmidílná kouzelnická sága Harry Potter se stala světovým fenoménem. Příběh mladého čaroděje, který přijíždí do Školy čar a kouzel v Bradavicích, kde se seznamuje s Ronem a Hermionou. Společně se pak, leckdy nevědomě, stávají součástí místních legend a záhad. Hlavním nepřítelem a věčným kazičem plánů ustřední trojice je Draco Malfoy.

Představitelem Draca je britský herec Tom Felton. Jak se od natáčení prvního dílu změnil a kde ho můžeme vidět teď?

Zdroj: Profimedia / instagram

Tom měl herecké zkušenosti již před účinkováním v Harrym Potterovi. Poprvé se před kamerou objevil v rodinné komedii Podilidi coby Hrášek, ale byla to právě záporná role Draca Malfoye, která ho vynesla na herecké výsluní a všem ukázala jeho kvality. Další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. V roce 2008 si zahrál hlavní roli v hororové thrilleru Zmizelý. Vedlejší, přesto důležitou, postavu ztvárnil v roce 2011 ve velkofilmu Zrození Planety opic. Jeho nejnovějším filmem je snímek Ophelia. V příběhů Hamleta vyprávěného z Opheliiny perspektivy si zahrál Laertea, bratra hlavní postavy. 

Zdroj: oficiální zdroj

Tomovou přítelkyní byla více než sedm let asistentka filmového štábu Jade Olivia. S tou se setkal během natáčení pátého dílu ságy Harry Potter a Fénixův řád. V polovině roku 2017 Tom oznámil rozchod s touto britskou kráskou. I přes to, že od natáčení posledního dílu série uplynulo 6 let, Tom stále zůstává v hodně úzkém kontaktu se svými kolegy - Emmou Watson a Danielem Radliffem.

Zdroj: oficiální zdroj

Kromě herectví se Tom hojně věnuje i hudbě. Při prázdninové návštěvy Prahy si s sebou na procházku po Staroměstkém náměstí vzal kytaru, začal hrát a zpívat. Překvapující bylo, že si ho nikdo nevšiml. To bylo s největší pravděpodobností způsobeno jeho vizáží, která se přeci jen od účinkování v Harrym Potterovi dost změnila. Posuďte sami!

 

Zdroj: Instagram

Na to, jak se Draco Malfoy alias Tom Felton měnil s každým dílem kouzelnické ságy, se podívete v galerii!

 

Ságu Harry Potter sledujte každou sobotu ve 20:20 na Nově! 9. prosince to bude druhé pokračování - Harry Potter a tajemná komnata.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pád na dno, dluhy i slušná herecká kariéra: Co dnes dělají herci z Harryho Pottera?

UNIKÁTNÍ FOTO: Profesorka McGonagallová z Harryho Pottera byla nevídaná kráska. Podívejte se!


Novinky z NOVY