Federální agenti porušují mexické zákony! Jakých chyb jste si ještě mohli všimnout v seriálu Mentalista?

Aktualizováno 04.01.2018

Mentalista
Zdroj: TV Nova

Vyšetřování v oblíbeném seriálu Mentalista je rozhodně napínavou podívanou, kterou vám ale občas může kazit nějaká ta chybka. A někdy až žasnete, co tvůrci přehlédli. Všimli jste si?

Mentalista Patrick v podání skvělého Simona Bakera využije sebemenších náznaků ve svůj prospěch, všímá si i těch nejmenších detailů. O to více působí chyby v jeho seriálu překvapivě a až komicky. Všimli jste si jich?- Pokaždé, když agenti FBI vstupují do Mexika, jsou ozbrojeni, ale mexické zákony zakazují americkým agentům přenášet zbraně přes hranice.

- Když jsou vyšetřovatelé ve vinném sklípku, svítí si baterkami. Ačkoli se pohybují a mění se tedy pozice zdrojů světla, stíny na zdech se nemění. 

- Kdykoliv nějaká postava řídí Suburban nebo i některé jiné vozidlo, je automatická převodovka v parkovací pozici, ačkoli auto jede.

Zdroj: TV Nova / Isifa


- Když se Patrick a Tommy baví o knize Bílá velryba, Tommy poznamená, že velryba na konci zemře. Moby Dick zabije svého pronásledovatele, kapitána Achaba, ale přežije.

- Příležitostně je v seriálu vidět při práci Kalifornská státní policie. Ta však byla rozpuštěna v roce 1995. Zbylí členové sboru byli integrováni do Kalifornské dálniční hlídky.

- Asistentka Carrie zavede Teresu a Patricka do Stutzerovy kanceláře. Projede kartou skrz čtečku, ale má ji obráceně – čtečku projede čárovým kódem, nikoli magnetickým páskem.

Zdroj: oficiální zdroj


Seriál Mentalista můžete sledovat na TV Nova každý všední den v odpoledních i nočních hodinách.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejen vraždy, záhadné oběti a tajemství! Co ještě spojuje seriály Odložené případy a Mentalista?

Fešák Simon Baker pořádně překvapil. Neuvěříte, jaký vztah má s hereckou kolegyní z Mentalisty


Novinky z NOVY