TAJEMSTVÍ filmu S tebou mě baví svět dnes: Natáčení scény v bačkůrkách mělo vážné následky!

Aktualizováno 04.01.2018

S tebou mě baví svět - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Kdo by si nepamatoval na Bertíka, Pepína, Dášenku, Míšu, Kačenku a Matýska z filmu S tebou mě baví svět? Co dnes dělají jejich herečtí představitelé a jak vypadají? Podívejte se!

Film S tebou mě baví svět nezískal ocenění komedie století jen tak pro nic za nic! Někoho, kdo tuto českou komedii neviděl, byste hledali těžko. Mnozí si ji zamilovali a rádi se na ni podívají znovu. Představitele Bertíka, Pepína, Dášenky, Míši, Kačenky a Matýska vybírali asistenti v desítkách škol a školek a viděli 6000 dětí. Poté jich Marii Poledňákové přivedli 450. Dětští herci dostali za své role každý 3000 korun. Když jsou v koupací scéně polévány z konve studenou vodou, voda není úplně studená, ale mírně ohřátá. Režisérka však potřebovala reakci dětí co nejreálnější, takže vyloženě teplá nebyla. Dětští herci si s odstupem času na tuto scénu stěžovali, protože se jim kvůli ní spolužáci ještě dlouho posmívali. A co vlastně herečtí představitelé dětí dělají dnes a jak vypadají?
Dášenka (Zuzana Lisová)

Po natočení scény, kdy jde Dášenka ve sněhu v bačkůrkách, měla její představitelka zánět průdušek a musela začít brát antibiotika. Role v této slavné komedii byla pro ni prozatím první a zároveň poslední filmovou rolí. Než ale dospěla, zúročila svůj hlas v dabingu. Dnes je Dášenka matkou dvou dospívajících chlapců a stará se v porodnici o nedonošené novorozence.

Filmaři zažili šok, když si představitelka malé Dášenky hned při scéně s kadibudkou zlomila ruku. Dva a půl měsíce nosila sádru až po rameno.

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com


I když ve filmu prožívali Dášenka a Pepíno dětskou lásku, jejich herečtí představitelé, Zuzana a Cyril, se ve skutečnosti nesnášeli. Mimo záběry spolu nemohli být pohromadě, jinak se hned prali.


Pepíno (Cyril Křůpala)

Ve scéně, kdy Pepa (Pavel Nový) utírá Pepinovi zadek větvičkou ze smrku, mu ho doopravdy utíral smrkovou větví. Plačící Pepíno měl tedy spontánní reakci, nikoli hranou. Tento prostořeký blonďáček vystudoval mezinárodní obchod a následně se vydal na dráhu marketingu. V současné době pracuje jako obchodní a marketingový ředitel ve známé společnosti, která poskytuje půjčky. Je ženatý a má dvě děti. K filmu se ještě v minulosti krátce vrátil, ale nikoli před kameru - v německé produkci kontroloval dialogy.

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.comMíša (Václav Korda)

Představitel Míši na základní škole snil o tom, že se stane strojvedoucím, dnes ale pracuje jako úředník v bance. K herectví se však s oblibou občas vrací jako loutkoherec.

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.comBertík (Marek Dvořák)

Představitel Bertíka u filmu zůstal ze všech dětí nejdéle. Zkoušel štěstí na FAMU, ale po neúspěchu u přijímacích zkoušek na obor produkce se rozhodl podnikat v telekomunikacích a stará se o strategický rozvoj, obchod a marketing jedné společnosti. Má dceru a žije přes dvacet let ve spokojeném vztahu s přítelkyní.
Zajímavostí je, že tehdy devítiletý představitel Bertíka původně vůbec nechtěl přijít na konkurz, ač byl pozván, ale rodiče ho přesvědčili, aby to zkusil. Kromě veleúspěšného filmu ho diváci mohli vidět ještě v televizní komedii Žáku Kašíku, nežeň se! (1985) a dále se mihl ve dvou seriálech. To byl ale konec jeho herecké kariéry.

Zdroj: TV Nova / FacebookMatýsek (Lukáš Pelánek)

Do úlohy malého Matýska hledala režisérka pro jistotu dvojčata, nakonec si vybrala ani ne dvouletého Lukáše Pelánka, který si z natáčení nic nepamatuje. Dokonce neměl o svém působení ve slavné komedii ani tušení až do svých sedmi let. K herectví se nikdy nevrátil a dnes pracuje jako pošťák.


Matýsek se během natáčení naučil chodit, takže jej při blízkých záběrech museli asistenti držet za nožičky. Před natáčením slavné scény s rozjetým kočárkem všem zatrnulo, když se tvůrcům kočárek s Matesem skutečně rozjel z kopce dolů. Zachytil jej až myslivec. Při natáčení už kočárek raději jistilo lano, podobně jako u kánoe, na které se sáňkovalo.

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.comKačenka (Marta Buchtíková)

Tato krásná holčička, která však již nechtěla být holčičkou, a proto si ostříhala vlásky, vykouzlila úsměv na rtech mnohým divákům. Dnes údajně žije ve Francii s náboženskou sektou. S ostatními představiteli dětských rolí ani s dalšími herci z filmu nekomunikuje.

Zdroj: YouTube.comNa českou komedii století S tebou mě baví svět se můžete těšit 8. 12. 2017 od 20:20 a 12. 12. 2017 od 10:00 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

DĚTI Z FILMŮ MARIE POLEDŇÁKOVÉ: Co dělají teď? Hlasujte o nejroztomilejšího prcka!


Novinky z NOVY