OBJEV ROKU MIRAI: Nejhranější píseň internetu? Inspiroval ji slavný český hrdina a olympionik!

Aktualizováno 26.12.2017


Kapela Mirai nenápadným způsobem ovládla Českého slavíka. Její singl Když nemůžeš, tak přidej je písní nejstreamovanější a nejoblíbenější u posluchačů Rádia Impuls a skupina se stala i Objevem roku. Málokdo však ví, co stojí za vznikem energetické skladby!

V sobotu večer v Hudebním divadle Karlín v Praze získala jako objev roku skupina Mirai, jejíž hit Když nemůžeš, tak přidej se stala nejoblíbenější písní posluchačů Rádia Impuls a současně nejstreamovanější českou skladbou internetu.

Zdroj: TN.cz

„Je to pozitivní a motivační pecka! Inspiroval mě úplně náhodou něčí post na Facebooku, ve kterém se objevil právě proslulý Zátopkův výrok a také můj kamarád, který často na výmluvy a lenost reagoval větou: Slovo nejde? Neexistuje!“ vysvětluje s úsměvem Mirai Navrátil, zpěvák a kytarista kapely. Za produkcí písně stojí Ondřej Fiedler. Klip se natáčel začátkem letošního roku a námět vznikl během bláznivého brainstormingu kapely s režisérem Radimem Věžníkem.
Zdroj: facebook

„Když nemůžeš, tak přidej víc. Zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje.“ To je úvod refrénu, který dal singlu název. Inspirací kapele byl nejen nejlepší český olympionik Emil Zátopek, ale také post na facebooku. Pozitivní singl doplňuje originální videoklip. Mirai Navrátil, Michal Stulík, Šimon Bílý v praxi předvádějí, že slovo nejde vážně neexistuje. A to nejen ve videoklipu, ale také svojí výhrou v prestižní anketě
Zdroj: oficiální zdroj

Do 52. ročníku ankety lidé zaslali téměř 155 tisíc hlasů, o 45 tisíc více než loni. Bílá jako absolutní vítěz dostala 41 302 hlasů. Pro cenu si tentokrát přišla bosa, protože jak řekla v děkovné řeči, si zlomila malíček na noze. Gott kromě rodiny a příznivců poděkoval i bohu, že mu dal druhou šanci. Narážel tak na svůj nedávný boj s rakovinou. Večerem stejně jako loni uváděl Ondřej Sokol.

Co více kluci prozradili? To zjistíte z videa! Celý záznam ze zákulisí Českého slavíka 2017 najdete ZDE!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Český slavík Mattoni ONLINE: Karel Gott získal už 42. Slavíka, Lucie Bílá slavila podvacáté


Měl Karel Gott velký náskok? A ohrozila Farna Bílou? Podrobné výsledky Českého slavíka

ÚSPĚŠNÁ KAPELA SLZA PROZRAZUJE: Fanynky na nás čekají ráno před domem se snídaní!


Novinky z NOVY