LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY: Ikonická scéna v posteli vznikla úplnou náhodou! Podívejte se

Aktualizováno 24.12.2017

Lásky jedné plavovlásky - 1
Zdroj: oficiální zdroj

Věděli jste, že po celou dobu natáčení filmu Lásky jedné plavovlásky držel režisér Miloš Forman představitelku hlavní ženské hrdinky v nevědomosti? Netušila, jak na sebe příběh navazuje, sdělil jí pouze to nejnutnější! Proč?

Jaký je pro mladičkou blondýnu život ve městě, kde na jednoho muže připadá hned šestnáct žen – a většina mužů už je stejně ženatých? Andula touží stejně jako většina jejích kamarádek po troše prosté lásky. Ale je nezkušená, a tak snadno uvěří slibům a lichotkám. Po několika škobrtnutích se snad konečně objeví ten pravý – mladý klavírista Milda. Poté, co se seznámí s jeho rodiči, však zjistí, že je vše jinak… Nezapomeňte se na film podívat, abyste zjistili, jak to dopadne! V hlavních rolích se objeví Hana Brejchová, Vladimír Pucholt i Vladimír Menšík.
 

Co jste o filmu určitě nevěděli? Podívejte se na výběr těch největších zajímavostí!
 

1. V postelové scéně trhne Andula Mildu prudce za vlasy, když se snaží zdvihnout hlavu, aby se na ni podíval. Tato scéna vznikla zcela neplánovaně! Herečka Hana Brejchová nechtěla, aby byl vidět její klín, na kterém měl Vladimír Pucholt po celou dobu položenou hlavu.

2. Jeden z alternativních názvů filmu měl být Přihořívá. Líbil by se vám film s tímto názvem?

3. Hana Brejchová, představitelka Anduly, se vyjádřila, že kdyby dopředu věděla, že bude mít ve filmu nahou scénu, nikdy roli nepřijme! Režisér jí totiž trošičku zalhal – tvrdil, že v choulostivé scéně na sobě bude mít kombiné.

4. Miloš Forman navíc herečce Haně Brejchové neukázal scénář k filmu. Chtěl, aby vše hrála tak, jak to cítí. Herečka navíc ani nevěděla, jak bude film poskládaný, například jako první scénu natáčela poslední scénu filmu…

5. V USA byl film promítán s jednou scénou navíc. Zatímco Andula čeká na Mildu v bytě rodičů, on doprovází domů jinou vnadnou dívku, která mu slíbí, že ho pustí oknem dovnitř do bytu svých rodičů. Ve skutečnosti je to lest, jak se jej zbavit, neboť sama bydlí až ve čtvrtém patře. Milda se tak dobývá do úplně jiného okna, za nímž spí nic netušící sousedé.6. Forman ve filmu kombinoval profesionální herce s neherci. Do role záložníka byl obsazen legendární Vladimír Menšík, který měl zároveň vést dva neherecké kolegy Ivana Kheila a Jiřího Hrubého ve scéně tancovačky záložáků. Tehdy se ukázalo Menšíkovo herecké mistrovství, když dokázal oba neherce vést, udávat rytmus a přitom nad ně nevyčnívat.

7. Snímek se natáčel černobíle, a proto byly veškeré interiéry vymalovány černobíle.

8. Snímek byl v roce 1967 nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film (několik měsíců se promítal v jednom specializovaném kině v New Yorku) a ve stejné kategorii získal i nominaci na Zlatý glóbus.


Film Lásky jedné plavovlásky můžete sledovat v sobotu 25. listopadu na stanici Nova Cinema od 16.35 a o den později na stejném programu od10 hodin dopoledne.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMRT V OČÍCH: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život! Která scéna se mu málem stala osudnou?

SLAVNOSTI SNĚŽENEK: Jak se natáčela slavná scéna s naháněním divočáka? Filmaři použili kuriózní trik!


Novinky z NOVY