NADĚJNÝ ČESKÝ FILM: Dokáže nový snímek mladého režiséra zopakovat úspěchy na evropských festivalech?

Aktualizováno 21.12.2017

Snímek Robine? je nový český opus magnum
Zdroj: TV Nova

Nový provokativní snímek z české filmové školy sleduje mladého hrdinu, který prožívá největší fyzickou a psychickou změnu svého života. Absurdní drama slibuje hluboce emoční zážitek. Dokáží tvůrci zopakovat úspěch na evropských filmových festivalech?

Již v sobotu 25. listopadu se v pražském kině Dlabačov v podzemí hotelu Pyramida představí veřejnosti nový krátkometrážní snímek z dílny studentů písecké filmové akademie FAMO – „Robine?“. Jedná se o absolventský film režiséra Olivera Beaujarda a česko-gruzínské fotografky a výtvarnice Nino Zardalishvili.

Film sleduje mladého hrdinu, který prožívá největší fyzickou a psychickou změnu svého života. „Říká se, že kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil. Hlavní hrdina Erik se večer bavil, o tom není pochyb. Pařil totiž tak, že ho to změnilo,“ naznačují tvůrci filmu, o co v temném i vtipném příběhu jde. Snímek obsahuje typické kafkovské prvky jako pocit bezvýchodnosti, absurditu, komicko-tragické momenty i humor.

Zdroj: TV Nova

Stejný tým slavil již v minulosti úspěch se snímkem Fleur, který byl oceněn na Noci Filmových Nadějí, přehlídce krátkých filmů iShorts či na mezinárodním festivalu Niesse Film Festival. Získal i nominace na evropském festivalu nezávislých filmů ÉCU a na filmovém festivalu ve Zlíně.


O filmu „Robine?“ se psalo i v médiích, protože se mu pomocí úspěšné crowdfundigové kampaně podařilo získat podporu veřejnosti, která několika desítkami tisíc korun dopomohla k jeho realizaci. Nyní je možné jej konečně shlédnout na exkluzivní premiéře 25. listopadu v Kině Dlabačov!

 
Za zmínku stojí i připravovaná afterparty premiéry v netradičním prostředí Haly 36 v pražské Holešovické tržnici. Ta všem návštěvníkům nabídne možnost na vlastní kůži okusit stejně mysteriózní večírek jako hlavní hrdinové filmu.

VÍCE INFORMACÍ SNÍMKU A TVŮRCÍCH NALEZNETE ZDE!NEPŘEHLÉDNĚTE:
Tohle je budoucnost české kinematografie: 10. ročník Noci filmových nadějí má své vítěze! Kdo oslnil nejvíce?

Sledujte nejlepší české filmy online a bez reklam na Voyo.

Maci/nova.cz

Novinky z NOVY