SLAVNOSTI SNĚŽENEK: Jak se natáčela slavná scéna s naháněním divočáka? Filmaři použili kuriózní trik!

Aktualizováno 08.12.2017

Slavnosti sněženek

Říká se, že nejhorší je natáčení se zvířaty a s dětmi. Ve filmu Slavnosti sněženek to bylo dokonce s divočákem! Jak jej filmaři donutili, aby dělal, co potřebovali?

Jedna z nejúspěšnějších českých komedií Slavnosti sněženek byla natočena na motivy stejnojmenné knihy spisovatele Bohumila Hrabala. Film pojednává o životě sousedů žijících v chatové oblasti středočeského Kerska, kde se zdržoval i sám autor knižní předlohy. Ústední dějovou linkou je spor dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem a jako následnou přípravou. Bude se zelím, nebo s šípkovou?

K samému natáčení snímku se pojí mnoho opravdu humorných zajímavostí. Podívejte se na výběr těch nejkurióznějších!

Zdroj: Archiv TV Nova

– Scéna nahánění divočáka se natáčela tak, že před cvičeným kancem jelo auto, na zadním sedadle seděl kameraman a snímal čuníka, zatímco na místě řidiče seděl majitel kance, jenž z okýnka vyhazoval kusy masa, za kterými se divočák hnal. 

 

- Během natáčení scény, kdy policista upozorňuje cyklisty, aby nejezdili na kole, pokud jsou v podnapilém stavu, byl herec Josef Somr tak opilý, že se natáčení muselo přesunout na druhý den.

 

Film byl původně zakázán, neboť se v jedné scéně objevila americká vlajka! Nakonec však byl povolen.

 

- Roli divočáka si „zahráli“ celkem čtyři kanci. Dva vycvičení, kteří byli natáčeni při lovu. Třetí vycpaný, použitý při přetahování o prase. Posledního kance snědli herci se šípkovou omáčkou a zelím.

 

- Autor předlohy filmu, Bohumil Hrabal se ve filmu taktéž objevil, a to konkrétně jako dělník na pile, jenž vylévá vodu na keře z kyblíku na dlouhém bidle. Je možné ho zahlédnout přibližně ve 38. minutě snímku.

 

- Jiří Krejčík, který ve filmu ztvárnil postavu Karla alias nenažrance, co sežral čtyři salámy, se často režisérovi snímku, Jiřímu Menzelovi, vměšoval do práce. Proto mezi sebou tahle dvojice měla během natáčení spoustu konfliktů.

 

Na film Slavnosti sněženek se dívejte v neděli 12. listopadu od 18:00 na Nově a v repríze v úterý 14. listopadu od 18:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

BABOVŘESKY 2: Jihočeský farář odmítl roli ve filmu a zakázal natáčení ve svém kostele. Měl k tomu pádný důvod!

SLÁVA I TRAGICKÝ OSUD: Jak dopadly hvězdy Dívky na koštěti? Takhle se mají po 45 letech


Novinky z NOVY