ZÁBAVA PRO CELOU RODINU: Oblíbená strategická hra Dobyvatel nyní i v deskové podobě!

Aktualizováno 08.12.2017

Desková hra Dobyvatel
Zdroj: TV Nova

Strategická vědomostní desková hra Dobyvatel navazuje na stejnojmennou velmi úspěšnou online hru, kde je registrováno přes 2 000 000 hráčů od teenegerů až po seniory. Nyní je možné tuto hru najít i na pultech vybraných obchodů.

Vědomostní stolní hra s prvky strategické hry, u které se pobaví celá rodina. Díky správným odpovědím na kvízové otázky nejprve obsazujete a pak dobýváte území na herním plánu. K dispozici jsou dokonce hned dva herní plány – Česká republika a svět.

Zdroj: TN.cz

Připraveno je 1 200 otázek včetně odpovědí. Dle fáze hry (obsazování nebo dobývání) musíte správně odpovídat na tipovací otázky (tady odpovídáte vždy kladnou číslicí, kdo se trefí, nebo je nejblíž, vyhrává a získává území) nebo otázky s výběrem správné odpovědi (máte na výběr ze čtyř odpovědí A-B-C-D. Odpověděli jste správně? Území je vaše). Velmi napínavá část hry u obou variant, je zničení soupeřovy základny. Pokud zvládnete odpovědět správně na otázky, zničíte soupeřovu základnu a zároveň jednom okamžiku získáte všechna jeho území.

Zdroj: TV Nova

Otázky čte vždy vybraný hráč. Ostatní odpovídají hozením karty s odpovědí na příslušné místo na stole. Sejdou-li se dvě i tři správné odpovědi, nebo dva stejné tipy, vítězí ten rychlejší. Čekají na vás otázky ze zeměpisu, biologie/chemie, umění, matematiky/fyziky, historie, sportu, literatury/mytologie, všeobecného přehledu, životního stylu a zábavy. Hra je určena pro 3 hráče nebo 3 týmy ve věku 12 – 99 let.

Zdroj: Archiv TV Nova

Hra je k zakoupení na prodejnách Bambule https://www.bambule.cz/dobyvatel a Sparkys https://www.sparkys.cz/ep-line-dobyvatel.

Chcete-li vyzkoušet více variant této kvízovo strategické hry, navštivte dobyvatel.nova.cz.


Novinky z NOVY