SLÁVA I TRAGICKÝ OSUD: Jak dopadly hvězdy Dívky na koštěti? Takhle se mají po 45 letech

Aktualizováno 23.11.2017

Dívka na koštěti - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Kultovní rodinná komedie Dívka na koštěti oslavila neuvěřitelných 45 let od svého uvedení do kin. Co se stalo s hvězdami tohoto klenotu české kinematografie? Některé z jejich životních osudů vás šokují!

Dívka na koštěti je dodnes pro spoustu lídí symbolem československých pohádek a komedií. Příběh mladé čarodějnice Saxany, která touží opustit svět čar a kouzel a žít mezi smrtelníky, si získal tisíce diváckých srdcí. Na svou dobu byly ve filmu předvedny nadčasové speciální efekty, díky nimž byl snímek v roce 1973 dokonce oceněn na mezinárodním katalánském festivalu.


Pojďte se poohlédnout za tvářemi jednoho z nejúspěšnějších českých filmů!Petra Černocká
Petru Černockou si vybral režisér, Václav Vorlíček do role Saxany z několika stovek mladých dívek. O úlohu mladé čarodějnice se tenkrát strhl velký zájem. Petra Černocká je dodnes profesně stále velmi aktivní a nyní je i babičkou na plný úvazek své šestileté vnučce Olivii Coco. K filmu Saxana nazpívala i chytlavou ústřední píseň.

Zdroj: oficiální zdroj


Jan Hrušínský
Jan Hrušínský, syn jednoho z nejznámějších a nejobdivovanějších českých herců, Rudolfa Hrušínského, ve snímku ztvárňuje postavu Honzy, mladého chlapce, do kterého se Saxana zamiluje. Herec sám přiznal, že byl do představitelky Saxany, Petry Černocké, v době natáčení skutečně zamilovaný! Do dnešního dne se stále věnuje herectví, a to jak filmovému, tak divadelnímu.

Zdroj: oficiální zdroj


Jan Kraus
Herec a moderátor těšící se velké popularitě a oblibě, jenž v příběhu Saxany představoval jednoho ze tří lotrů, Mikyho Rouska, kteří se snažili mladé čarodějnici odcizit Lexikon čar a kouzel, se v současné době věnuje spíše televizní tvorbě. Již v době natáčení Dívky na koštěti měl na svém kontě nemalé množství filmových rolí. Jeho dlouholetou manželkou je herečka Ivana Chýlková, se kterou má čtyři syny.

Zdroj: oficiální zdroj


Vlastimil Zavřel

Postava Adámka připadá do herecké filmografie Vlastimilu Zavřelovi. Pro něj se jednalo o jednu z prvních zkušeností s kamerou. Herec známý také coby Jindřich Valšík, Bělin švagr a mladší bratr Eduarda Valšíka, ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, se věnuje mimo hraní také dabingu.

Zdroj: oficiální zdroj


Michal Hejný
Posledním z trojce raubířů byl Bujnoch. Toho si zahrál Michal Hejný. Pro něj to byla jeho první a zároveň poslední filmová role. Michal vystudoval Státní konzervatoř v Praze, odkud se dostal na DAMU, z níž byl kvůli svému problémovému chování podmínečně vyloučen. Poté utekl do zahraničí a dostal se až do Spojených států amerických. Tam začal studovat prestižní hereckou školu Lee Strasberga. Setkal se i se samotnou světovou hvězdou Barbrou Streisand, která mu předpovídala úžasnou budoucnost. Bohužel jí herec nikdy nedosáhl. Během pobytu ve Spojených státech se nakazil virem HIV, na jehož následky v 90. letech, bez rodiny a přátel, zemřel.

Zdroj: oficiální zdroj

 

Filmovou komedii Dívka na koštěti můžete sledovat v neděli 29. 10. v 17:45 na Nově!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PIKANTNOSTI Z NATÁČENÍ Jak se zbavit nevěsty: Tajná svatba, kolaps na place i striptýz!

FILMOVÁ MÍSTA 7: Nebezpečná chyba v Ženách v pokušení! Co by se hrdinům v reálu pořádně vymstilo?
 

 


Novinky z NOVY