Nepozorný zvukař i kostel s tajemstvím: Tyto chyby ve filmu Babovřesky odhalí jen všímavý divák!

Aktualizováno 23.11.2017


Chyby ve filmu, to nejsou jen zapomenuté mikrofony v záběrech nebo oblečení měnící barvu. Některých nepřesností ve filmu Babovřesky si totiž všimnou jen opravdoví fajnšmekři. Tak co, patříte mezi ně?

Režisér Zdeněk Troška je známý především coby tvůrce komediální trilogie Slunce, Seno, ... která již v 80. letech dokázala přitáhnout obrovské množství diváků do kin. V roce 2013 vzal stříbrná plátna opět útokem. Premiéru filmu Babovřesky si nenechaly ujít desetitisíce návštěvníků!

Komedie přináší příběhy obyvatel malé jihočeské vesnice s názvem Babovřesky. V hlavních rolích se představí například Lukáš Langmajer, Veronika Žilková nebo Lucie Vondráčková. Obsazení je tedy vskutku hvězdné. 

Zdroj: Falcon

​Po smrti stoleté Trudy se na konci vesnice uvolní dva velké pozemky, na které má starosta se svými příbuznými zálusk. Znenadání se však objevují pozůstalí po Trudě, což starostovi přináší značné potíže. Do toho všeho přichází do vesnice nový farář, jehož příjmení budí pohoršení u nejedné vesnické drbny...

O vtip a humorné momenty ve filmu rozhodně není nouze!

Jaké filmové chyby, kterých si ani sami tvůrci nevšimli, se ve snímku objevily?

1. Adam ve svém domě poslouchá stařičký gramofon na kliku. V záběrech však vidíme na tomto gramofonu klasické LP od firmy Supraphon, které se vyráběly mnohem později a které se pouští na nových, elektrických gramofonech.

2. Když starosta vesnice Babovřesky střílí ze vzduchovky, vydává zbraň zvuk, který vzduchovka vydávat v žádném případě nemůže!

3. Ve scéně, kdy se farář, Ivanka, paní Stehlíková a starosta usmíří, je možné si v horní části filmového rámečku všimnout mikrofonu. Jejda!

4. Farář v jednu chvíli běží ke Stehlíkům domů, aby dal starostovi pěstí kvůli tomu, co se mělo stát na úřadě mezi Ivankou a starostou. Na starostově dvoře spadne. Při prvním záběru, kdy leží na zemi, má jednu botu vpravo, ale na dalším záběru má obě boty u sebe v dolní části záběru.  

5. V interiéru kostela si můžete všimnout dvou oken v zadní části. Když však věřící vycházejí z kostela, na jeho zadní zdi okna nejsou. Exteriéry totiž byly natáčeny u kostela sv. Vavřince v Pištíně, zatímco interiéry v kostele sv. Dismase v Dříteni! 

Komedie Babovřesky vás rozveselí v neděli 13. září od 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY