Matt Damon není jen akční hrdina Jason Bourne: Připomeňte si jeho nejlepší výkony!

Aktualizováno 18.11.2017

Jason Bourne
Zdroj: Nova.cz

Je scenáristou, hercem, producentem, filantropem, filmovým extrémistou, který kvůli roli dokáže střídavě hrozivě zhubnout a naopak neskutečně nabrat hmotu, a politickým aktivistou. Existuje snad něco, co neumí?

Narodil se v Bostonu ve státě Massachusetts. Má ještě staršího bratra Kyla, který se stal sochařem. Když mu byly pouhé dva roky, rodiče se rozvedli a on a jeho bratr se spolu s matkou přestěhovali do Cambridge. Zde navštěvoval střední školu Cambridge Ridge and Latin School, právě tady došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích. Později byl přijat na Harvardskou univerzitu, studium anglické literatury ho příliš nebavilo, daleko radši se věnoval svým hereckým projektům. Tuto renomovanou univerzitu však nedokončil a odjel za lepšími zítřky, budovat zářivou kariéru do Hollywoodu. Víte o koho se jedná? Nemůže to být nikdy jiný než Matt Damon.

Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj

Podívejte se na nejlepší výkony Matta Damona ve světě Hollywoodu:

5) Loki (Dogma) – 1999

Damon dokázal, že není jenom hezký a talentovaný. V tomto filmu předvedl něco, co ostatním hercům neustále uniká: dokáže skvěle načasovat vtipnou nadsázku, která není ve scénáři, a přesto nepůsobí trapně. V kombinaci s jeho věrným parťákem Affleckem působí jeho výkon ještě věrohodněji. Společně hrají duo padlých andělů, kteří se snaží vrátit do nebe díky skulině v katolickém výkladu Bible.

Zdroj: YouTube.com

4) Tom Ripley (Talentovaný pan Ripley) – 1999
Jude Law je možná charismatický, ale je to právě Matt Damon, kdo je tím nejpodstatnějším dílkem, který zkompletoval tuto intenzivně temnou skládanku. Hraje zde posedlou a hrůzostrašnou hlavní postavu, ale Damon tomu opět dokázal dát něco víc. Nezaložil roli jenom na svém pohledném vzhledu, ale na způsobu, jak zahrál oba charaktery v jedné postavě.

Zdroj: TV Nova

3) Colin Sullivan (Skrytá identita) – 2006

Na rozdíl od Toma Ripleyho, diváci milují nenávidět jeho postavu ve filmu Skrytá identita. Damonův výkon v roli dvojitého agenta pro irskou mafii v tomto snímku je neuvěřitelně podmanivý. Ztvárňuje postavu, jejíž celý život je jedna velká hra, aby uchránil svoji skrytou identitu. Jeho rivalita s Leonardem DiCapriem dodává snímku tu správnou atmosféru a každý přece ví, že je větší zábava hrát zápornou postavu.

Zdroj: Archiv TV Nova

2) Jason Bourne (Agent bez minulosti) – 2002
Veškeré akční scény v tomto napínavém snímku o agentovi, který trpí amnézií, odehrál sám, bez pomoci dubléra. Bojuje, střílí se smrtelnou přesností, zachránil ženu svého života a to nejdůležitější: dokáže někoho zastřelit při pádu ze schodů a v klidu odejít. To je úchvatné!

Zdroj: Nova.cz

1) Will Hunting (Dobrý Will Hunting) – 1997
Na prvním místě nemůže být jiný film, než ten, který nastartoval Damonovu a Affleckovu kariéru v Hollywoodu a oba za něj obdrželi Oscara za Nejlepší originální scénář. Mimo všímavé popisování a excelentní dialogy je to hlavně film o hraní a o vztazích mezi postavami. Hlavně chemie mezi Damonem a Robinem Williamsem. A v některých nejlepších scénách nemusel Damon říct ani slovo...

Zdroj: Nova.cz

Film Jason Bourne sledujte ​v sobotu 4. ledna od 20:20 na Nově nebo v repríze v pondělí 6. ledna od 00:40 na Nova Cinema.


Maci/nova.cz

Novinky z NOVY