Ani megahitu Počátek se nevyhnulo několik klasických filmových chyb! Všimli jste si všech?

Aktualizováno 17.11.2017

Počátek

Vznik divácky náročného dramatu Počátek trval více než 10 let. Co stálo za tak vleklými přípravami? A proč se i přesto filmu nevyhly některé klasické chyby?

Oscarový snímek Počátek vypráví neobyčejný příběh zkušeného zloděje Doma Cobba, kterého ztvárňuje Leonardo DiCaprio. Dom Cobb je přeborníkem v krádeži cenných tajemství z lidského podvědomí. V další roli se objevil například Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page nebo Tom Hardy. Režisér a scénárista snímku, Christopher Nolan, strávil přípravami na natáčení více než 10 let.

Neotřelý a originální námět na strhující podívanou odehrávající se ve snovém světě se zrodil v hlavě režiséra již v roce 1998. Od té doby usilovně pracoval na scénáři. V roce 2001 zanesl svůj návrh do studia Warner Bros. Ti však nevěřili režisérovým dovednostem a přislíbili se, že mu film dovolí natočit, až získá víc zkušeností. Poté, co Christopher zapůsobil s filmy Batman začínáTemný rytíř, povolení k natáčení konečně dostal, a tak se mohl Počátek, s téměř čtyř miliardovým rozpočtem, začít natáčet. Režisér Christopher Nolan studio nezklamal. Snímek se stal téměř ihned po uvedení hitem a náklady se producentům vrátily více než pětkrát. Úspěch nevšedního dramatu potvrzují také čtyři Oscaři a 152 dalších různých cen!

TOP 6 CHYB:
1. Když uspí magnáta (Cillian Murphy), letuška která má přinést přistroj, za sebou zatáhne závěs. Vzápětí podává kufřík s přístrojem skrz dveře, na kterých závěs není.

2. Když se Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) na konci filmu vrací domů do Ameriky, dostane do pasu razítko. Američtí občané ale razítka do pasů nedostávají, když se vrací zpět do USA.

3. V čase 18:07 můžeme v odrazu okna vidět zvukaře, jak drží mikrofon.

4. Ve scéně první srážky s Fisherovým (Cillian Murphy) podvědomím je v jednu chvíli rozstřeleno boční sklo taxíku na místě řidiče. O pár vteřin později je větší záběr na taxík a sklo je opět celé.

5. Když Cobbův (Leonardo DiCaprio) tým vyjíždí bílou dodávkou ze skladiště, kde vyslýchali Fishera (Cillian Murphy), má vůz sklopené boční zrcátko na levé straně. V další scéně, kde je opět dodávka vidět zepředu, má sklopené zrcátko na straně pravé. Při pohledu z interiéru je po celou dobu řidičovo zrcátko v pořádku.

6. V závěru filmu, kdy se Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) vrací domů, můžeme vidět, že objímá své děti, přičemž zvedá do vzduchu svoji dceru. Hned v dalším záběru ale můžeme vidět, že drží syna.

7. Ve scéně, která se odehrává v Mombase je volant u aut na levé straně. Avšak v Kenye, kde se Mombasa nachází, se řídí na pravé straně.


Velkolepý film Počátek sledujte v neděli 22. října ve 20:00 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DERNIÉRA SLAVNÉHO HERCE: Jak smrt hlavní hvězdy filmu ohrozila natáčení?

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!


Novinky z NOVY