Ve filmu Návrat do budoucnosti 2 je plno chyb: Stín mikrofonu, létající baterka či mizející boty!

Aktualizováno 13.11.2017

Navrat do budoucnosti 2
Zdroj: Nova.cz

Od chybek v dialogu, mizejících bot až po měnící se typy vozidel v jednotlivých záběrech. To vše lze nalézt v jinak prvotřídním sci-fi a pokračování komedie "Návrat do budoucnosti 2", která nezklame fanoušky svou napínavou zápletkou, hvězdným obsazením a oblíbenými postavami.

Po nezvyklém výletu do minulosti, kam se Marty McFly (Michael J. Fox) podíval v prvním díle filmové série, začíná děj dvojky v současnosti (rok 1985). V zápětí se vydává se svým přítelem doktorem Brownem (Christopher Lloyd) do budoucnosti (rok 2015), aby zachránil svého syna. Když se však opět vrátí do roku 1985, rychle zjistí, že Biff Tannen (Thomas F. Willson) změnil Hill Valley v peklo. Jejich jedinou šancí, jak zachránit svět, je opětovný návrat do padesátých let. Podaří se jim to?

Zdroj: Nova.cz

Tato vynikající, zábavná a neokoukaná sci-fi komedie je pokračováním klasiky "Návratu do budoucnosti" od režiséra Roberta Zemeckise. I v "Návratu do budoucnosti 2" se můžete těšit na film s pestrým obsazením a dobře promyšleným příběhem. Nicméně i mistr tesař se někdy utne a přes své nesporné kvality i tento pokračující snímek doprovází celá řada nesrovnalostí. Pojďme se na některé z nich podívat:

Zdroj: Nova.cz

1. Když se doktor Brown a Marty chtějí vrátit zpět do roku 1955, Marty řekne: "A co Jennifer? Co Einstein? Nemůžeme je tu, jen tak nechat." V tu chvíli je možné na Martyho triku spatřit stín operátora mikrofonu.

2. Když doktor Brown má říci, "Giff se tě zeptá ohledně dnešního večera", přeřekne se a zkomolí jméno na: "Biff."

3. Barva chladicích větracích otvorů na zadní straně vozidla DeLoreanu se v průběhu celého filmu střídavě mění na stříbrnou a černou. Jasným dokladem této nesrovnalosti je první scéna DeLoreanu v aleji v budoucnosti.

4. Když Biff dostane auto po vyčištění hnoje zpět, vozidlo má koncová světla od GM vozidla z osmdesátých let.

5. Biffovo auto se v roce 1955 mění sem a tam z Forda z roku 1946 na Ford z 1947, což lze spatřit na rozdílech v parkovacích svítidlech a na tvaru oken.

6. Když Biff hodí Lorraine na podlahu hotelu, má na sobě boty. V dalším snímku je nemá a v následujícím záběru je má opět nasazené.

7. Když Marty visí na laně džípu, zatímco je pronásledován Biffovým gangem, zasáhne přední sklo auta a Marty vyletí směrem k jezeru. Lano ovšem mezi výstřely úplně zmizí.

8. Martymu na hřbitově lítá baterka z jedné ruky do druhé.9. Když doktor Brown vyzdvihuje, jak je meteorologická služba skvělá, podívá se na slunce, které se v tu chvíli nachází vedle budov. Ovšem strana budovy (odvrácená od Slunce) před kterou stojí doktor, je osvícena slunečním světlem.

10. Když Marty stiskne sušicí režim na bundě, bunda mu odpoví, že "je suchá", přestože je zřetelně mokrá. Marty nemá na sobě skutečně suché sako až do další scény, ve které hodlá dívce vrátit vznášelo.

Na film návrat do budoucnosti se můžete těšit v neděli 15. 10. od 13:30 na Nově.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

DERNIÉRA SLAVNÉHO HERCE: Jak smrt hlavní hvězdy filmu ohrozila natáčení?

 

VELKÁ PREMIÉRA: Zbrusu nový seriál míří na obrazovky televize Nova! Bude plný hvězd a záhad


Novinky z NOVY