Volební speciál TV Nova: Chcete vědět, jak volili vaši sousedé? I to umožní inovativní technologie!

Aktualizováno 12.11.2017


Diváci TV Nova se mohou těšit na speciální volební pořad s názvem Váš hlas, vaše volba. Volební speciál přinese podrobné reportáže z volebních okrsků i politické duely. A pozor, za použití nejnovějších technologií!

Už několik týdnů se televize Nova ve zpravodajství i v publicistice velmi intenzivně věnuje blížícím se volbám do Poslanecké sněmovny. Všechno vyvyvrcholí příští sobotu bezmála osmihodinovým nepřetržitým vysíláním volebních výsledků.

 

O novém formátu volebního speciálu promluvil kreativní ředitel skupiny Nova Alan Záruba: „Volební speciál je pro nás nejdůležitější událost roku, takže jsme připravili dvě volební studia. Jedno velké multifunkční a pro volební duel speciální.“ Diváci, kteří budou sledovat volební výsledky na Nově, uvidí poprvé v České republice technologii využívanou například velkými americkými zpravodajskými televizemi!

 

Zdroj: Nova.cz

„Máme možnost prezentovat reálná data v prostředí reálného studia – tedy virtuálně prostřednictvím 3D grafiky a následně také rozebírat a interpretovat jednotlivé výsledky na interaktivní mapě,“ prozradil Alan Záruba. Právě interaktivní mapa je zajímavým prvkem, který divákům umožní vidět třeba i to, jak volili jejich sousedé. Přípravy unikátní grafiky začaly na Nově už v březnu.

 

Na jaké předvolební debaty se můžete těšit? A kteří moderátoři vás budou volebním speciálem provázet? Na celou reportáž o volbách na televizi Nova se podívejte ve videu!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Co přinesou volby do Poslanecké sněmovny? A jak se vyznat v dění na politické scéně? Dívejte se na volební speciál TV Nova!


Novinky z NOVY