TOHLE JE BUDOUCNOST české kinematografie: 10. ročník Noci filmových nadějí má své vítěze! Kdo oslnil nejvíce?

Aktualizováno 10.11.2017

Noc Filmových nadějí 2017
Zdroj: TV Nova

V pátek 6. října odvysílala televize Nova krátce po půlnoci přehlídku těch nejlepších studentských snímků. Autorský projekt televize Nova tak oslaví desáté výročí na obrazovce. Noc filmových nadějí není jen výběr studentských filmů, ale také soutěž pro mladé tvůrce.

Noc filmových nadějí je autorský projekt televize Nova zaměřený na podporu mladých filmových talentů. V rámci slavnostního večera odevzdali zástupci odborné poroty, generálního partnera Slevomattelevize Nova ceny v hodnotě 80 000 Kč. Vyhlášení cen moderovala herečka a bloggerka Marie Doležalová.

Zdroj: TV Nova


Do soutěže se přihlásilo 70 snímků ze středních a vysokých filmových a kreativních škol. Snímky různých žánrů hodnotila odborná porota ve složení: kameraman Jan Malíř, producent Rudolf Biermann, režisér Julius Ševčík a herečky Vanda Hybnerová a Šárka Vaculíková.

Zdroj: TV Nova


Ocenění získaly tři nejlepší snímky. Třetí místo vybojoval animovaný film „Plody mraků“ autorky Kateřiny Karhánkové z Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Jde o pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Z produkce pražské FAMU pochází i druhý oceněný hraný film „Nehoda“ v režii Šimona Štefanidesa, který letos obstál i v dalších studentských soutěžích.

Zdroj: TV Nova


První místo obsadil snímek „Fleur“ od režiséra Olivera Beaujarda z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Příběh poukazuje na vztah mezi osiřelým synem Jáchymem a jeho otcem. Ve filmu se divák dále přesvědčí, že ani v kouzelném světě nemusí být vše ukázkové.

Zdroj: TV Nova


„Je to realové cvičení k ukončení druhého ročníku Filmové akademie, celé to je pod režií Olivera Beaujarda. Přičemž o produkci se stará Daniela Součková a já jsem se starala hlavně o vizuál a výtvarnou stránku, vlastně trochui o dramaturgii,“ představuje svůj tým gruzínská umělkyně Nina Zardalishvili. O tom, že úspěch není zcela náhodný svědčí několik ocenění, které už jejich snímek obdržel. Svůj počin začali ihned po dotočení rozesílat na různé evropské festivaly. Vyhrál Neisse Film festival 2017 a byl součástí oficiálního výběru pařížského ÉCU - European Film Festivalu.

Zdroj: TV Nova
 

„Pro nás je to srdcová záležitost. Náš štáb spolu trávil týden na různých roztodivných místech na daleké Vysočině, kde se film odehrává. Celý film je zajímavý hlavně svojí extrémní hrou na emoce. Ačkoliv je to pohádka, dokáže oslovit nejen dětské publikum,“ představila snímek autorka několika úspěšných filmů a projektů, například Jsem to, co vlastním. Zároveň dodává, že hlavní kostra filmového štabu, jenž připravovala Fleur, se podílela na dalším filmu. Tím je téměř kafkovský a surrealistický snímek Robine?, který zatím netrpělivě čeká na premiéru.

Zdroj: oficiální zdroj


„Jedná se Oliverův absolventský film jehož výroba trvala celý rok. A na rozdíl od pohádkového Fleur se jedná o trochu temnější film,“ prozradila ohledně dalšího snímku a zároveň varuje: „Nikomu nedoporučuji psát a dělat temnější věci, protože to člověka strašně ovlivní!“ A co se chystají udělat s hlavní výhrou? „To je otázka, určitě to půjde do dalšího projektu. Rozhodně za to nepojedeme na dovolenou, ani to neutratíme po kavárnách a barech,“ uzavírá se smíchem rodačka z Tbilisi.

Zdroj: oficiální zdroj


Vítězné snímky a další výběr nejlepší studentské tvorby mohli diváci zhlédnout v pátek 6. října na Nově. Všechny je můžete najít na Nova Plus.
 

Sledujte české filmy online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mezinárodní festival studentských filmů v Písku chystá atraktivní program!

 

Maci/nova.cz

Novinky z NOVY