Konec básníků v Čechách: Láska mezi hlavními hrdiny byla skutečná! Co se stalo mimo natáčecí plac?

Aktualizováno 26.10.2017

Konec básníků v Čechách - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

Tento snímek patří mezi nejúspěšnější české komedie. Málokdo však ví, kde probíhalo natáčení, nebo proč si v tomto díle nakonec nezahrála Štěpánova první láska. Není však žádným tajemstvím, že i do tohoto filmu se vloudila malá chybička. Všimli jste si jí?

Konec básníků v Čechách je čtvrtá část básnické tetralogie z díla Dušana Kleina. Tato komedie byla natočena roku 1993 a opět vypráví o lékaři Štěpánovi, který je nyní pro svou prostořekost vyhozen z nemocnice a stává se nezaměstnaným. Potkává však konečně dívku, která se stane smyslem jeho života.

Zdroj: Archiv TV Nova

 

Zajímavosti z natáčení:

1. Režisér Dušan Klein chtěl do filmu obsadit i Štěpánovu (Pavel Kříž) první lásku Borůvku (Miroslava Šafránková), která už měla mít dvě děti. Herečka však nabídku odmítla.

2. Natáčení probíhalo v nemocnici na Kladně.

3. Tento film vidělo v kinech 5,5 milionů diváků.

4. Pavel Kříž a Tereza Brodská byli na začátku natáčení partnery.

5. Pan Písařík (Pavel Zedníček) opakuje v léčitelském transu formuli "Noli tangere circulos meos," což znamená "Nedotýkej se mých kruhů".
 

Chyba ve filmu:

Když vedou dva synové svou maminku od léčitele Písaříka (Pavel Zedníček) ke svému autu, celou dobu je v okně auta vidět odraz mikrofonu zvukaře.

Oblíbenou českou komedii Konec básníků v Čechách můžete sledovat 1. 10. od 17:10 na TV Nova nebo 3. 10. od 17:45 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak básníkům chutná život: Jeden z herců dostal infarkt přímo na place!

Nestyda Jiří Macháček: Došlo k milostnému vzplanutí i mimo plac? A kdo si ve filmu zahrál sám sebe?

TOP 10 filmu Kameňák: Jak se do filmu dostala stará Kropáčková? A jak dnes vypadá malý Pepíček?


Novinky z NOVY