VIDEO: Snídaňové štěně Sunny se baví IQ hrami. ANO, opravdu!

Aktualizováno 22.10.2017


Sunny roste jako z vody a jelikož je to chytré štěně, potřebuje si nejen krátit dlouhou chvíli, ale také se rozvíjet. A jak jinak než IQ hrami!

Smyslem hry, kdy pejsek hledá nějakou oblíbenou dobrotu – v Sunnyho případě piškot či kostičku – je, že i domácí mazlíček potřebuje kromě tréninku nějaké to povyražení. „Vždycky ty hry spočívají v tom, že pejsek hledá krmení a musí rozvíjet myšlení, svůj mozek a musí se za tou potravou dostat,“ vysvětluje trenérka Katka Kadlecová.
 

První hra je vyrobena ze dřeva a Sunnymu voní na první začmuchání. „Myslím si, že každý šikovný dědeček nebo tatínek by ji dokázal vyrobit i doma. Funguje na principu, že se dobrotka schová dovnitř a skrz malou dírku je cítit pach třeba párečku nebo sušeného masa, které tam dáme. Pejsek packou nebo čumáčkem odkryje celou tu tubičku,“ dodává Katka.

Ani u druhé hry nechybí nějaký ten pamlsek. A Katka vysvětluje: „Plastová kostička, která se otáčí, má čtyři patra. Do každého toho patra je možné dát dobrotu. Na začátek jich doporučuju dát víc, aby pejsek ten pach cítil. Časem si pak systematicky dokáže odkrýt levou nebo pravou stranu.“

Sunny je velký pohodář, a tak ho Kačka musí občas tak trošku popostrčit. Sunny si vyzkoušel i hru se zkumavkami! Co myslíte, šlo mu to? Podívejte se na vše v reportáži!

NEPŘEHLÉDNĚTE

VIDEO: Velká zkouška pro Sunnyho! Odolalo snídaňové štěně všem nástrahám?

ROZTOMILÝ SUNNY dělá radost dětem: Takhle rozzářil očička malé výherkyni soutěže o jeho nejlepší kresbu!

SNÍDAŇOVÉ ŠTĚNĚ V AKCI: Jak mu to v rušných ulicích šlo? Předvedlo tento úžasný kousek!


Novinky z NOVY