TO JE POHÁDKA! Petra Svoboda představila svou knihu. Kdo je hlavní hrdinkou jejích příběhů?

Aktualizováno 22.10.2017


Moderátorka televize Nova, Petra Svoboda, napsala pohádkovou knihu pro děti. Dílo, které nese název Střevíček Škrpálek, bylo slavnostně představeno 19. září v Paláci knih Luxor. Co k napsání knihy moderátorku vedlo?

Kniha Střevíček Škrpálek, kterou moderátorka původně psala pro svou dcerku Ráchel, jenž je i hlavní postavou celého příběhu, je zároveň moderátorčiným první autorským dílem. "Myšlenka napsat knihu se zrodila, aby to někdo zhodnotil," odpovídala moderátorka na otázku, co stálo za vznikem její prvotiny.

Zdroj: Nova.cz


Během psaní knihy byl jediným kritikem partner moderátorky, Ondřej. "Měl jenom pár nějakých poznámek, jinak se mu to líbilo," přiznala Petra.


Inspirací pro knihu plnou úžasných dobrodružství byl sám život oblíbené moderátorky. "Je to příběh inspirovaný jejím životním zážitkem a od toho se odvíjí," řekl moderátor hlavního zpravodajství TV Nova, Rey Koranteng, který je zároveň kmotrem celého díla. Vzhledem k tomu, že právě Rey je vášnivým čtenářem, vyjádřila moderátorka určité obavy ohledně kvality svého díla. "Doufám, že se knížka bude líbit jak dětem tak dospělým a jsem zvědavá, co na to řekne Rey, protože, když má načteno, bude asi velký kritik," řekla Petra.


Křtu knihy se zúčastnily i další tváře televize Nova. Tuto událost si nenechala ujít například rosnička Kateřina Němcová nebo reportérka Karla Mráčková, která dorazila i s dcerkou Karličkou. "Karlička už to nemohla vydržet... už je velká čtenářka teď," usmívala se reportérka.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Krásná Petra Svoboda odhalila svůj tajný koníček! Tušili jste, jak moc nadaná je?

FOTO: V pubertě zářila na titulkách časopisů. Teď je známou moderátorkou


Novinky z NOVY