TOP 10 chyb filmu Probudím se včera: Pobaví vás prohřešky proti historii i nepozornost kostymérů!

Aktualizováno 05.10.2017

Probudím se včera - 10
Zdroj: Archiv TV Nova

Chtěli byste se vrátit v čase a změnit nějaká svá rozhodnutí? Litujete něčeho, co jste udělali v minulosti, a bědujete, že není způsob se tam vrátit a napravit své chyby? Hlavnímu hrdinovi filmu Probudím se včera se cestování v čase povedlo! Co chtěl ve svém životě změnit?

Hlavním hrdinou filmu je profesor češtiny Petr Kovář (Filip Blažek), který má problémy v osobním životě – nedokáže si udržet žádný vztah, s žádnou ženou nemá pocit, že je to „ta pravá“. Často vzpomíná na Elišku (Eva Josefíková), kterou tajně miloval během studia na střední škole. Tehdy totiž nedokázal sebrat odvahu a vyznat jí lásku a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se ale naskytne jedinečná příležitost vrátit se zpátky v čase do roku 1989, kdy chodil do třeťáku, a napravit to, co promeškal. Ale dá se změnit budoucnost? A dokáže po tolika letech oslnit dívku svých snů?
 

Komedie Probudím se včera osloví diváky různých věkových kategorií. Ale i tato skvělá komedie s výborným hereckým obsazením má své chyby. Máte rádi dějiny? Dokážete tedy odhalit historické nepřesnosti? Nebo si spíše všimnete chyby kostymérů? Tady je TOP 10 chyb filmu Probudím se včera:
 

1. Když hlavní hrdina vytáhne při placení peníze, na bankovce můžeme vidět portrét Klementa Gottwalda. Tato bankovka byla v oběhu až od října 1989. Děj filmu se však odehrává v červnu.

2. Při milostné scéně Elišky a Petra spadne ze stolečku několik hraček, mezi kterými je i autíčko Formule 1. Jedná se o model Williams FW16, který závodil v roce 1994 – tím pádem v roce 1989, kdy se odehrává děj filmu, nemohl existovat.
 

3. Během scén, které se odehrávají v centru města, na pozadí můžeme vidět moderní telefonní budky i parkovací automaty, které však v roce 1989 ještě neexistovaly. 

Zdroj: Archiv TV Nova

4. Profesor češtiny Křístek (Viktor Preiss) opraví mladého Petra (Jiří Mádl) při recitaci básně Vrchlického, že správně je „s hlavou odkrytou“, nikoliv „skloněnou“. Neopraví však mnohem západnější chybu – že báseň začíná slovy „Za trochu lásky...“, ne „Pro trochu lásky..“, což je také název celého díla.
 

5. Během scény na plese, kdy Aleš (Filip Cíl) tančí se Zuzkou (Eliška Křenková), je Zuzka oblečená do bílých šatů s fialovými puntíky, má na sobě bílé korále a rozpuštěné vlasy s čelenkou. Přibližně o minutu později, když parta opouští ples, Zuzka je najednou oblečená úplně jinak – má na sobě černé šaty s bílými tečkami, na krku červené korále a vlasy sepnuté v culíku.

Zdroj: Archiv TV Nova

6. Ve filmu je datum 4. 6. 1989 uvedeno jako všední den a celá parta vyráží do školy. Ve skutečnosti to ale byla neděle.
 

7. Na závěrečné zábavě píše Petr Elišce dopis tužkou, kterou si půjčí od výčepního. V tácku na drobné je pak mezi starými mincemi zřetelně vidět nynější pětikoruna.

8. V jedné scéně Květa (Zuzana Kopřivová) je oblečená do modrého svetru, hned o vteřinu později je však v červeném tričku a modrý svetr má vedle sebe na stole.
 

9. 14. června se Petr konečně odhodlá a pozve Elišku do kina na Hříšný tanec. Ten měl ale premiéru až 1. srpna (naštěstí pro filmaře alespoň téhož roku).

 

10. Ve třídě, kam chodí Petr a Eliška, můžeme vidět plastová okna, která však v roce 1989, do kterého je děj zasazen, neexistovala.


Zábavnou komedii Probudím se včera můžete sledovat v pátek 8. září 2017 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu od 17:40 od 17:40 na Nova Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP CHYBY slavného Discopříběhu: Mizející čepice i popletená geografie! Všimli jste si?

PIKANTNOSTI Z NATÁČENÍ Jak se zbavit nevěsty: Tajná svatba, kolaps na place i striptýz!