TOP CHYBY slavného Discopříběhu: Mizející čepice i popletená geografie! Všimli jste si?

Aktualizováno 03.08.2019

Discopříběh - 8
Zdroj: Archiv TV Nova

Jak zvládnout úskalí dospívání? Jak vyjít s vlastními rodiči? A jak pochopit, která dívka je ta „pravá“? Na tyto věčné otázky každé mladé generace se snaží najít odpovědi hrdinové slavného filmového muzikálu Discopříběh.

Kominický učeň Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský nejmladší) žije se svým ovdovělým otcem (Ladislav Potměšil), chodí do školy a ve volném čase na diskotéky. Tam také pozná přitažlivou blondýnku Evu (Mariana Slováková) a obyčejnou dívkou, budoucí kadeřnicí Jitkou (Jaroslava Bobková-Stránská). Jirkovým sokem v souboji o přízeň rozmazlené krásky Evy je vůdce party Cáfa (Andrej Kraus). Ve snaze dokázat, že je lepší než Cáfa, je Jirka ochotný provádět ledajaké hlouposti. Po jedné takové nepleše dojde tátovi trpělivost a s Jirkou se pohádají. Jirka záhy nevymyslí nic lepšího, než odejit z domova...

Zdroj: Archiv TV Nova


Dokážou otec a syn najit společnou řeč? A pochopí Jirka, která holka je pro něj ta pravá?

Tento nestárnoucí příběh o dospívání, konfliktů rodičů a dětí a první lásce bezesporu patří k české kinematografické klasice také díky skvělým hitům od Michala Davida. Písně jsou velmi povedené, zatímco některé scény ve filmu mají nějakou tu chybičku. Všimli jste si?

• Největší chybu můžeme vidět v nejznámější scéně filmu, kdy Jirka nahý přebíhá náměstí. Všichni víme, že je úplně nahý a rukama si přikrývá ty nejintimnější partie. Poté, co ho policie zadrží, prohlíží si důstojník Jirkům občanský průkaz. Kde ho ale před tím měl? Občas je lepší se neptat...

Zdroj: Archiv TV Nova


• Ve scéně, kdy Jirka vychází s tramvaje, má v ruce lyže a modré boty na lyžování. Když jsou na sjezdovce, tak si ale Jirka nazouvá boty červené...

• Když jde Jirka po útěku poprvé tajně spát domů, zaspí a musí utíkat před otcem. Ve výtahu mačká tlačítko někde uprostřed, výtah ho ale vyveze až na střechu domu.

• Všichni dobře víme, že děj filmu se odehrává v Plzni, v některých záběrech jsou ale vidět tramvaje s pražskými evidenčními čísly.

• Jednou z nejznámějších scén je ta, kdy Jirka přijde za Jitkou do kadeřnictví a chce po ní, aby ho ostřihala naholo. Během jejich rozhovoru můžeme v kadeřnictví v levém horní rohu zrcadla vidět mikrofon, který pomalu mizí mimo záběr.

• Když Jirka odchází z domova, nechává otci dopis v obálce, na kterou červenou fixou namaluje velký červený vykřičník. V dalších záběrech je ale vykřičník namalovaný červenou pastelkou.

Zdroj: Archiv TV Nova


• Ve scéně, kdy Jirka stopuje auto, mu zastaví starší Avia s plachtou. V dalším záběru se však veze na korbě bez plachty.

• Ve velkolepé závěrečné scéně, kdy mládež tančí a zpívá na náměstí, má Jirka v jednom záběru na hlavě čepici, v dalším ji zase nemá a pak se mu čepice na hlavě znovu objeví. Kouzlo?

• Ve scéně, kdy Jirka zpívá a jeho otec stoji za režijním pultem, můžeme v jeho zrcadlových brýlích  vidět odraz kameramana i s celým štábem!
Romantický komedijní muzikál Discopříběh můžete sledovat v neděli 4. srpna od 17:35 na TV NOVA.


Novinky z NOVY